Iranian Agriculture News Agency

رفع تداخلات نزدیک به 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: یک هزار و 603 پلاک از ابتدای اجرایی شدن قانون رفع موانع تولید از سال 1394 تاکنون در استان رفع تداخل شده است که مساحت اراضی رفع تداخل شده این پلاک‌ها در سطح 199 هزار و 969هکتار است.

رفع تداخلات نزدیک به 200 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، مجتبی قلنجی با حضور در برنامه رادیویی کندیمیز با اشاره به جایگاه استان از نظر وسعت اراضی، به تبیین دستاوردها و اقدامات انجام گرفته در حوزه رفع تداخلات اراضی کشاورزی استان پرداخت.

قلنجی افزود: از مجموع یک میلیون و 891 هزار و 820 هکتار از اراضی دارای تداخل استان، در حدود یک میلیون و 274 هزار و 331 هکتار از اراضی ملی و 758 هزار و 645 هکتار از اراضی غیر ملی تثبیت مالکیت شده است.

وی اضافه کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون در مقایسه با روند کار در طی سال‌های گذشته، بیش از دو برابر افزایش عملکرد با تعداد 634 پلاک که نشان از همت دبیرخانه کمیسیون رفع تداخلات استان جهت اتمام این مهم را دارد، داشتیم.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: فرآیند اجرای رفع تداخلات اراضی در شهرستان‌های شوط، ماکو، نقده و اشنویه به اتمام رسیده است و به زودی در سطح شهرستان‌های شاهین دژ، سلماس، مهاباد، چهاربرج، میاندوآب و پلدشت نیز به اتمام می‌رسد و تا پایان سال هم در چند تا از شهرستان‌ها نیز روند اجرای این طرح تسریع شود و به پایان برسد.

وی یادآور شد: امیدواریم با این حرکت جهادی و رو به جلو تا آخر سال تمامی پرونده‌های مربوط به کمیسیون رفع تداخلات تعیین تکلیف شود و هیچ پلاک بلاتکلیفی در استان وجود نداشته باشد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید