Iranian Agriculture News Agency

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

بیش از 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی زیر کشت قراردادی رفت

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون در سطح 20 هزار و 193 هکتار از اراضی استان برای اجرای طرح کشاورزی قراردادی با کشاورزان عقد قرارداد شده است.

بیش از 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی زیر کشت قراردادی رفت

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، علی دیانتی درجلسه طرح کشاورزی قراردادی و جهش تولید در دیمزارهای استان، از تمام مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌ها درخواست کرد در اجرای طرح کشاورزی قراردادی، جهت بهره‌مندی بهره‌برداران از مزایای طرح‌های یاد شده در اجرای آن اهتمام جدی داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد: در سال زراعی ۱۴۰۳-۱۴۰۲، بر اساس برنامه ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی، گندم، جو، کلزا، گلرنگ و کاملینا محصولاتی هستند که در این طرح مشمول قرارداد هستند.

دیانتی توضیح داد:  بر اساس الگوی ابلاغی، برنامه کشت قراردادی به تفکیک شامل 393 هزار و 200 هکتار گندم آبی و دیم، 85 هزار و 500 هکتار جو آبی و دیم، پنج هزار هکتار کلزا، هزار هکتار گلرنگ و دو هزار هکتار کاملینا قابلیت عقد قرارداد دارند که تا کنون دو هزار و 193 هکتار از اراضی مشمول طرح شده و حدود چهار هزار و 311 قرارداد با کشاورزان ثبت شده است.

وی افزود: کشاورزانی که تاکنون موفق به عقد قرارداد کشت قراردادی نشده‌اند، می‌توانند از طریق مراجعه به سایت شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران به آدرس gtc.ir، اپلیکیشن کشت قراردادی را بر روی گوشی خود دانلود و نصب کرده و در سامانه ثبت‌نام کنند تا از مزایای آن برخوردار شوند.

دیانتی یادآور شد: در صورت لزوم می‌توانند به‌منظور کسب اطلاعات لازم به مراکز جهاد کشاورزی مراجعه کنند و نیاز است کارشناسان مستقر در پهنه‌ها نیز نسبت به اطلاع‌رسانی و راهنمایی کشاورزان در سطح مزارع حضور فعال داشته باشند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید