Iranian Agriculture News Agency

شناسایی 36 مورد فرصت سرمایه‌گذاری دربخش کشاورزی آذربایجان غربی

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بر اساس ارزیابی‌های کارشناسی انجام گرفته، 36 مورد فرصت‌ سرمایه‌گذاری در بخش‌ کشاورزی استان شناسایی و به مرکز سرمایه‌گذاری برای مشارکت به فعالان اقتصادی در این عرصه‌ها معرفی شده است.

شناسایی 36 مورد فرصت سرمایه‌گذاری دربخش کشاورزی آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، عبداله فتح اله زاده بیان کرد: تامین تسهیلات سرمایه‌ای مورد نیاز متقاضیان به میزان 71 هزار و 200 میلیارد ریال و همچنین 10 هزار و 490 میلیارد ریال تسهیلات سرمایه در گردش جهت اجرای 29 طرح بزرگ مقیاس توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی با رویکرد تولید محصولات کشاورزی صادرات محور از ابتدای سال جاری تاکنون پیگیری شده است.

فتح اله زاده اضافه کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون، تعداد 182 نفر متقاضی سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی با اعتبار 21 هزار و 369 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری، و تعداد 81 طرح با اعتبار 14 هزار و 416 میلیارد ریال از محل  اعتبارات صندوق توسعه ملی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی توضیح داد: متقاضیان اجرای تعداد 631 طرح کشاورزی از محل اعتبارات تبصره 16 با اعتبار مورد نیاز هزار و 39 میلیارد ریال و تعداد 35 طرح با اعتبار دو هزار و 137 میلیارد ریال از محل اعتبارات تبصره 18 در سال جاری توسط معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.

فتح اله زاده تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که از ظرفیت فعالان اقتصادی و بخش خصوصی برای پیشبرد اهداف بخش کشاورزی استان به بهترین نحو ممکن استفاده کنیم و در این راه مشخص کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری دربخش کشاورزی گام مهمی است.

وی افزود: توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای، توسعه کشت گیاهان دارویی، توسعه صنایع تبدیلی و غذایی از جمله حوزه‌های شناسایی شده برای جذب سرمایه‌گذاران در بخش کشاورزی استان است.

وی با اشاره به اهمیت سرمایه‌گذاری درحوزه‌های یاد شده، ادامه داد: تمامی موارد یاد شده در قالب تکمیل زنجیره تولید محصولات کشاورزی استان دیده می‌شود که نقش مهمی در تامین امنیت غذایی جامعه خواهد داشت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید