Iranian Agriculture News Agency

پایداری تولیدات کشاورزی با یکپارچه‌سازی اراضی مسیر می‌شود

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تجمیع و یکپارچگی اراضی کشاورزی به‌عنوان تکلیف قانونی از اولویت‌ها و اهداف راهبردی سازمان امور اراضی کشور است و پایداری تولیدات کشاورزی با یکپارچه‌سازی اراضی مسیر می‌شود.

پایداری تولیدات کشاورزی با یکپارچه‌سازی اراضی مسیر می‌شود

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، مجتبی قلنجی در جلسه وبینار آموزشی که به‌منظور تبادل‌نظر و پیگیری موضوع تجمیع و یکپارچگی اراضی با کارکنان امور اراضی در سطح شهرستان‌ها برگزار شد، افزود: عملیاتی شدن این راهبرد در شهرستان‌ها در ارزیابی عملکرد قرارگاه صدور اسناد حفظ کاربری و یکپارچگی اراضی کشاورزی  مدنظر قرار خواهد گرفت.

وی درباره مشوق‌های تجمیع و یکپارچگی اراضی کشاورزی توضیحاتی ارائه کرد و ادامه داد: در قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی دو مشوق در نظر گرفته‌شده که یکی از آن مربوط به وزارت جهاد کشاورزی و مشوق دیگر در حوزه سازمان ثبت‌اسناد و املاک کشور است.

قلنجی اضافه کرد: آن بخش از فرآیند تجمیع اراضی که ماهیت حقوقی و ثبتی دارد از ماده (۴) قانون ثبت‌اسناد و املاک تبعیت می‌کند و این موارد شامل مشوق‌هایی نظیر معافیت‌های عوارضی و مالیاتی است و توسط سازمان ثبت‌اسناد و املاک اجرا می‌شود.

 وی یادآور شد: اجرای طرح‌های تجمیع و یکپارچگی اراضی کشاورزی نیاز به حمایت‌، هماهنگی نهادهای ذی‌ربط، فرهنگ‌سازی، مستندسازی، انجام اقدامات ترویجی و کارهای میدانی دارد‌.

قلنجی گفت: شناسایی و معرفی پایلوت شهرستانی از اقدامات اولیه در این راستا است و نیاز است در این زمینه کار با جدیت بیشتری پیگیری و اجرا شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید