Iranian Agriculture News Agency

دو هزار پرونده تخلف حوزه کالاهای اساسی در آذربایجان‌غربی ثبت شد

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی آذربایجان غربی گفت: دو هزار پرونده تخلف در حوزه کالاهای اساسی و آرد و نان در استان طی نیمه نخست سال جاری تشکیل و به مراجع قضایی جهت پیگیری ارسال شده است.

دو هزار پرونده تخلف حوزه کالاهای اساسی در آذربایجان‌غربی ثبت شد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، قادر لعل شهسوار بیان کرد: این تخلفات طی ۱۲ هزار و ۱۴۱ مورد بازرسی از سطح مراکز فروش و اصناف استان به ارزش ۲۰۳ میلیارد و ۷۵۷ میلیون ریال کشف و ثبت شده‌ است.

وی توضیح داد: از این میزان بازرسی‌ها هزار و ۶۴۵ پرونده تشکیل شده مربوط به حوزه آرد و نان و بقیه مربوط به سایر کالاهای اساسی از جمله گوشت مرغ، انواع گوشت حیوانی، شیر و لبنیات، شکر، روغن، میوه و سبزی و سایر کالاهای کشاورزی می‌شود.

سرپرست مدیریت بازرسی و نظارت بر بازار محصولات کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: ارزش ریالی پرونده‌های تخلفات حوزه آرد و نان در استان ۳۷ میلیارد و ۸۰۵ میلیون ریال برآورد شده ‌است.

لعل شهسوار اضافه کرد: تعداد پنج هزار و ۶۵۶ بازرسی هم در زمینه کالاهای اساسی انجام شده که منجر به تشکیل ۴۳۶ پرونده به ارزش ۱۶۵ میلیاردو ۹۵۲ میلیون ریال شده‌ است.

اکیپ‌های بازرسی قرارگاه امنیت غذایی در جهادکشاورزی استان در سطح بازار اقلام پر مصرف و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم بهصورت شبانه روزی در حال رصد و پایش بازار هستند.

طبق آیین‌نامه اجرایی قانون انتزاع (تمرکز وظایف و اختیارات بخش کشاورزی در وزارت جهاد) تمامی امور مربوط به تجارت بخش کشاورزی، صادرات و واردات، تنظیم بازار داخلی، امور گندم، آرد و نان، فرش دستباف، صنایع تبدیلی و تکمیلی و صنایع غذایی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید