Iranian Agriculture News Agency

۳۵۱ هزار هکتار از دیمزارهای آذربایجان غربی زیر پوشش طرح جهش تولید قرار میگیرد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : بر اساس برنامه ابلاغی، ۳۵۱ هزار هکتار از مزارع استان تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها در سال زراعی جاری قرار می‌گیرد.

۳۵۱ هزار هکتار از دیمزارهای آذربایجان غربی زیر پوشش طرح جهش تولید قرار میگیرد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، خسرو شهبازی در صد و هفتادمین جلسه ستاد ملی طرح جهش تولید در دیمزارها که با حضور مقام عالی وزارت جهاد کشاورزی به‌صورت وبیناری برگزار شد، بیان کرد: عملیات به زراعی در کل سطح ابلاغی ۳۵۱ هزار هکتار اجرایی خواهد شد و در سطح ۱۹۷ هزار هکتار از این طرح نیز کشاورزی حفاظتی اجرا می‌شود.

وی افزود: از مجموع ۳۵۱ هزار هکتار از مزارع تحت پوشش ابلاغی طرح جهش تولید در دیمزارها، ۱۸۹ هزار هکتار از مزارع زیر کشت محصول گندم، ۷۰ هزار هکتارمحصول جو، ۲۱ هزار هکتار نخود و ۱۴ هزار هکتار عدس قرار می‌گیرد.

شهبازی توضیح داد: همچنین در حدود هشت هزار و ۲۳۵ هکتار از دیمزارها نیز زیر کشت محصول دانه روغنی گلرنگ، ۲۶ هزار و ۷۶۵ هکتار دانه روغنی کاملینا، ۱۸ هزار هکتار علوفه و چهار هزار هکتار گیاهان دارویی قرار می‌گیرد.

وی ادامه داد: این طرح در همه ۱۸ شهرستان استان به غیر از چهار برج اجرا می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اضافه کرد: بیشترین سطح ابلاغی کشت مربوط به شهرستان بوکان با ۷۶ هزار و ۷۱۹ هکتار،  مهاباد با ۴۴ هزار و ۵۶۳ هکتار، شاهین دژ با ۳۵ هزار و ۲۰۳ هکتار، تکاب با ۳۱ هزار و ۳۱ هکتار و ارومیه با ۲۸ هزار و۸۷۸ هکتار است. 

وی یاد آور شد: در سال زراعی گذشته ۲۹۱ هزار هکتار از مزارع گندم تحت پوشش طرح جهش تولید در دیمزارها قرار گفت.

امنیت غذایی یک استراتژی تاثیرگذار در سیاستگذاری‌ها است و در این میان طرح جهش تولید در دیمزارها برای تضمین اقتدار تولید در بخش کشاورزی و تضمین امنیت غذایی کشور در دستور کار قرار گرفته است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید