Iranian Agriculture News Agency

105 پروژه بخش کشاورزی در آذربایجان‌غربی آماده افتتاح در هفته دولت

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت، 105 پروژه عمرانی اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی استان با اعتباری بالغ‌بر 14 هزار و 655 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد و کلنگ یک طرح آبخیزداری نیز به زمین زده می‌شود.

105 پروژه بخش کشاورزی در آذربایجان‌غربی آماده افتتاح در هفته دولت

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، خسرو شهبازی در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت که در سالن همایش شهید حبیب پناهی سازمان جهاد کشاورزی استان برگزار شد، بیان کرد: حمایت از کشاورزان و پایداری امنیت غذایی اولویت دولت سیزدهم است.

شهبازی افزود: به گفته رهبر معظم انقلاب، هفته‌ دولت فرصت مغتنمی برای خودآزمایی کردن و ارزیابی کردن کار خود است؛ این مهم زمان بسیار مناسبی جهت تبیین صادقانه اقدامات و دستاوردهای دولت به آحاد مردم، تقویت همه جانبه وحدت و همدلی در بین افراد جامعه به شمار می‌رود.

وی خطر نشان کرد: تقویت امید و باور مردم و اعتماد به برنامه‌های دولت برای پیشبرد اهداف انقلاب ضروری است و رسانه‌ها نیز در انعکاس این اقدامات انجام گرفته نقش موثر و راهبردی دارند.

این مسئول اضافه کرد: در این راستا به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، تعداد 105 پروژه با اعتبار بالغ‌بر 14هزار و 569 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال پایدار به تعداد هزار و 823 نفر و تثبیت اشتغال سه هزار و 201 نفر و بهره‌مندی 21 هزار و 358 خانوارآماده افتتاح شده است.

شهبازی افزود: همچنین تعداد یک طرح اجرای عملیات آبخیزداری در راستای کاهش فرسایش خاک منطقه، مدیریت سیلاب و کاهش خسارات ناشی از آن، افزایش پوشش گیاهی منطقه و نفوذ آب‌های سطحی در زمین در شهرستان پیرانشهر با اعتبار بالغ‌بر 85 میلیارد ریال آماده کلنگ‌زنی شده است. 

وی بیان کرد: طرح ملی شبکه فرعی آبیاری و زهکشی در شهرستان پلدشت در سطح هزار و 355 هکتار با صرف اعتباری بالغ‌بر دو هزار و 570 میلیارد ریال، کشتارگاه دامی دام کشان دشت سهند با ظرفیت تولید سالانه 18 هزار و 500 تن و با صرف اعتباری بالغ‌بر سه هزار و 110 میلیارد ریال و واحد تولیدی کنسانتره میوه تازه با ظرفیت تولید پنج هزار تن در سال و اعتبار پج هزار میلیارد ریال در شهرستان ارومیه و واحد تولیدی 50 هزار تنی خوراک دام و طیور در شهرستان شاهین دژ از جمله طرح‌های شاخصی است که در این ایام با حضور مسئولان استانی و کشوری به بهره‌برداری می‌رسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: تعداد 60 پروژه از مجموع 105 پروژه آماده افتتاح بخش کشاورزی استان، در مدیریت آب و خاک و امور فنی و مهندسی با اعتبار بالغ‌بر دو هزار و 850 میلیارد ریال، با تعداد هزار و 255 اشتغال پایدار، دو هزار و 785 تثبیت اشتغال و هزار و 975 خانوار بهره‌بردار آماده بهره‌برداری است.

شهبازی ادامه داد: این پروژه‌ها شامل اجرای 11 طرح انواع سامانه‌های نوین آبیاری با مجموع مساحت دو هزار و 971 هکتار، 17 طرح انتقال آب با لوله به طول 21 هزار و 318 متر، 14 رشته پوشش بتنی کانال به طول بیش از 11 کیلومتر، پنج طرح استخر ذخیره آب با ظرفیت هزار و 602 متر مکعب و 13 رشته مرمت و بازسازی قنوات به طول دو هزار و 928 متر در سطح استان است.

این مسئول افزود: تعداد 6 پروژه از مجموع 105 پروژه آماده افتتاح بخش کشاورزی استان، در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات گیاهی با اعتبار بالغ‌بر 189 میلیارد ریال شامل سه مورد گلخانه و دو مورد سایبان باغی در شهرستان‌های ارومیه، میاندوآب و نقده است.

وی ادامه داد: تعداد 6 پروژه از مجموع 105 پروژه آماده افتتاح بخش کشاورزی استان، در معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی با صرف اعتباری بالغ‌بر 10 هزار و 399 میلیارد ریال، دو پروژه در زیر بخش معاونت بهبود تولیدات دامی با اعتبار بالغ‌بر 379 میلیارد ریال، تعداد 18 پروژه آبخیزداری با اعتبار بالغ‌بر 612 میلیارد ریال،تعداد 10 پروژه در مدیریت تعاون روستایی با اعتبار بالغ‌بر 58 میلیارد ریال، تعداد سه پروژه در مدیریت شیلات و آبزیان با اعتبار بالغ‌بر 80 میلیارد ریال در این ایام آماده بهره‌برداری شده است.

سعیدآبی دبیر اجرایی ستاد بزرگداشت هفته دولت و رئیس اداره روابط عمومی سازمان نیز در این نشست به تشریح برنامه‌های مورد نظر سازمان در ایام بزرگداشت هفته دولت در استان پرداخت و توضیح داد: افتتاح پروژه‌های شاخص عمرانی، اقتصادی و تولیدی بخش کشاورزی، غبارروبی مزار شهدا، حضور رئیس و مدیران سازمان در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی به‌منظور تببین دستاوردهای بخش کشاورزی، برگزاری جشن شکرگزاری گندم، برگزاری تور رسانه‌ای در مناطق عشایری از اهم برنامه‌های اجرایی است که به‌منظور بزرگداشت هفته دولت در سازمان تدوین و برنامه‌ریزی شده است که اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید