Iranian Agriculture News Agency

فعالیت ۶۷ داروخانه گیاهپزشکی در شهرستان میاندوآب

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان میاندوآب از فعالیت تعداد ۶۷ داروخانه توزیع سموم نباتی مجوزدار در سطح شهرستان خبر داد.

فعالیت ۶۷ داروخانه گیاهپزشکی در شهرستان میاندوآب

به گزارش روابط عمومی جهاد کشاورزی میاندوآب، رضا مقدم در جلسه بررسی وضعیت داروخانه‌های گیاهپزشکی و مسائل و مشکلات مربوط به این حوزه، با تاکید بر ساماندهی و تشدید نظارت‌ها بر نحوه فعالیت داروخانه‌های گیاهپزشکی و جلوگیری از توزیع سموم منسوخ شده، غیرمجاز و تاریخ گذشته، گفت: با توجه به‌ اینکه نوع و نحوه استفاده از سموم کشاورزی ارتباط مستقیم با سلامت جامعه و محیط‌زیست دارد؛ ترویج و فرهنگ‌سازی درخصوص تولید محصول سالم، کاهش مصرف سموم و آگاه‌سازی در زمینه آثار سوء باقی‌مانده سموم شیمیایی در محصولات کشاورزی با برگزاری کارگاه های آموزشی- ترویجی در سطح روستاها ضروری است.

وی بر اجرای کامل آیین‌نامه نظام صدور مجوز و پروانه فعالیت واحدهای گیاهپزشکی (صرفا با داشتن مدرک تحصیلی گیاهپزشکی) در راستای شایسته گزینی، تاکید و خواستار اعمال دقت و حساسیت بیشتری در ارزیابی ملاک های مورد نیاز جهت صدور مجوز فعالیت داروخانه‌های گیاهپزشکی شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان با اشاره به فعالیت تنها یک واحد کلینیک گیاهپزشکی در سطح شهرستان، خواستار انجام پیگیری‌های لازم جهت اخذ مجوز و افزایش تعداد واحدهای کلینیک گیاهپزشکی در میاندوآب شد.

وی بر رسیدگی به مسائل و مشکلات داروخانه‌های سموم کشاورزی از جمله پیگیری مشکل بیمه و پرداخت تسهیلات بانکی سرمایه در گردش این واحدها تاکید کرد.

مقدم خواستار برقرای تعامل و مشارکت سازنده بین داروخانه‌های گیاهپزشکی و جهاد کشاورزی و استفاده از بهره‌گیری از ظرفیت علمی محققین مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی در شناسایی آفات جدید با توجه به تغییرات اقلیمی منطقه شد. 

وی خاطرنشان کرد: استفاده از تجربیات فنی مسئولین داروخانه‌های گیاهپزشکی می‌تواند در صدور دقیق اطلاعیه‌های پیش‌آگاهی حفظ نباتات مفید واقع شود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید