Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

تخلفات در حوزه آرد و نان درنتیجه بازرسی‌ها و رصد سامانه نانینو کاهش یافته است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: درنتیجه رصد و پایش سامانه نانینو و همچنین بازرسی‌های انجام شده توسط بازرسان، تخلفات در حوزه آرد و نان تا حد زیادی کاهش داشته است.

تخلفات در حوزه آرد و نان درنتیجه بازرسی‌ها و رصد سامانه نانینو کاهش یافته است

به گزارش خبرنگار ایانا از آذربایجان غربی، خسرو شهبازی در کارگاه آموزشی آشنایی نانوایان جهت استفاده صحیح از کارت‌خوان‌ها و سامانه نانینو در خصوص طرح هوشمندسازی، با اعلام این خبر افزود: با تصمیم ستاد اقتصادی دولت، با مسؤلیت وزارت اقتصاد و دارایی به‌عنوان متولی و بانک سپه به‌عنوان مجری طرح هوشمندسازی، سهمیه‌های آرد اجرا شده است و تاکنون سه مرحله از این طرح عملیاتی شده است.

شهبازی افزود: این مراحل شامل تحویل دستگاه‌های کارت‌خوان به نانوایی‌ها، بازرسی‌های هوشمند بر اساس گزارش‌های مآخوذه از سامانه نانینو بر اساس اطلاعات دریافتی از کارتخوان‌ها و مرحله سوم شناورسازی سهمیه آرد واحدهای نانوایی بر پایه اطلاعات اخذ شده از کارت‌خوان‌ها است.

وی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از کاهش سهمیه‌ها مربوط به حوزه روستایی است، بیان کرد: در بعضی مناطق روستایی، به‌خصوص روستاهای دور افتاده، عمده خرید نان به صورت وجه نقد و بیشتر از مقدار تعیین شده در سامانه انجام می‌شود که نهایتا منجر به کاهش سهمیه نانوایی‌ها خواهد شد.                             

شهبازی گفت: عمده‌ترین علل کاهش سهمیه‌ها، عدم توجه نانوایان به استفاده اصولی از دستگاه کارت‌خوان برای انجام تراکنش‌های صحیح و به عبارتی رفتار نامناسب نانوا (عمدا یا سهوا) است که منجر به کسر سهمیه می‌شود.  

وی یاد آور شد: با پیگیری‌های معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و دبیرخانه شورای آرد و نان با تخصیص سهمیه آرد ترمیمی برای نانوایان و همچنین تشدید نظارت و بازرسی‌ها، در حال حاضر وضعیت صف در نانوایی‌ها به حالت عادی برگشته است و مشکلی در این خصوص در سطح استان وجود ندارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید