Iranian Agriculture News Agency

نظارت بر ذبح دام‌های قربانی با ۶۴ اکیپ دامپزشکی آذربایجان غربی

مدیرکل اداره دامپزشکی آذربایجان غربی گفت: نظارت بر ذبح دام‌های قربانی در روز «عید قربان» با ۶۴ اکیپ به تعداد ۱۳۰ نیروی فنی دامپزشکی این استان در مناطق مختلف تشدید می‌شود.

نظارت بر ذبح دام‌های قربانی با ۶۴ اکیپ دامپزشکی آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، سید امید خلیل زاده با اشاره به انجام سنت حسنه قربانی در روز عید قربان بیان کرد: نیروهای فنی اعم از دامپزشک، بازرس گوشت و ناظرین شرعی در این نظارت‌ها حضور دارند.

وی افزود: به‌منظور حفظ سلامت مصرف‌کنندگان گوشت قربانی و تأمین بهداشت عموم، اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی با هماهنگی به‌عمل‌آمده با استانداری، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، امامان جمعه و جماعات و با ۱۹ اکیپ ثابت و ۴۵ اکیپ سیار در سطح استان آماده پذیرش دام‌های نذری و قربانی(گاو، گوسفند و بز) جهت نظارت بر ذبح آن‌ها با رعایت اصول فنی، بهداشتی و شرعی در روز عید سعید قربان به‌طور رایگان است.

به گفته خلیل زاده، با توجه به اینکه در روز عید قربان عده‌ای از افراد سودجو و فرصت‌طلب اقدام به کشتار و فروش دام‌های مشکوک در میدان‌ها و چهارراه‌های بزرگ شهر تحت پوشش دام قربانی و نذری می‌کنند، توصیه می‌شود شهروندان دام‌های قربانی خود را در کشتارگاه دامی شهرستان و یا در محل‌های تعیین‌شده از طرف شهرداری‌ها و مشاوره با مأمورین دامپزشکی خریداری و ذبح کنند.

وی اضافه کرد: اکیپ‌های سیار کنترل بهداشتی شبکه‌های دامپزشکی با عوامل کشتار دام و عرضه و فروش گوشت در خارج از مراکز عرضه مجاز (قصابی‌ها) در روز عید قربان برخورد قانونی می‌کنند.

خلیل زاده ادامه داد: ستاد اجرایی نظارت بر ذبح دام‌های قربانی مستقر در اداره کل دامپزشکی آذربایجان غربی در روز عید قربان با شماره تماس ۳۲۷۷۶۵۵۰ و شماره تلفن ۳۲۴۲۶۸۴۸ شبکه دامپزشکی شهرستان ارومیه، سامانه ارتباطی ۱۵۱۲ از ساعت ۶ صبح تا ۱۴ بعدازظهر آماده ارائه هرگونه راهنمایی و پاسخگویی به سؤالات شهروندان هستند.

هشتم تیرماه سال ۱۴۰۲ مصادف با عید سعید قربان و آغاز دهه امامت و ولایت است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید