Iranian Agriculture News Agency

جلسه شورای تحقیقات کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد

رئیس مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آذربایجان غربی در جلسه شورای تحقیقات کشاورزی استان، ارائه اطلاعات و طرح‌های نوین برای ارتقای کشاورزی استان و کشور را از اهداف فعالیت این مرکز برشمرد.

جلسه شورای تحقیقات کشاورزی آذربایجان غربی برگزار شد

 

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، مجید رضایی در این جلسه گفت: در سال ۱۴۰۱، ۴۵ دوره آموزشی تخصصی و عمومی برای مدیران و کارکنان به تعداد هفت هزار و ۷۴۲ نفر روز برگزارشده است و برای ۴۰۹ نفر از بهره‌برداران نیز به تعداد هزار و ۳۵۴ نفر روز دوره‌های آموزشی برگزارشده است.

رضایی خاطرنشان کرد: با همکاری با اداره کل زندان‌های استان، برای توانمندسازی ۵۶۰ نفر از زندانیان، دو هزار و ۲۶۴ نفر روز دوره آموزشی در زیر بخش‌های مختلف دامی ، زراعی و باغی و شیلاتی برگزارشده است.

وی ادامه داد: تعداد ۱۰۵ دوره آموزشی برای نیروهای مسلح به تعداد ۹۰ روز در شهرستان‌های ارومیه و سلماس برای تعداد ۲۳ هزار و ۳۱۰ نفر روز برگزارشده است.

رضایی از آماده‌سازی مقدمات راه‌اندازی دهکده پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در ایستگاه ساعتلوی ارومیه در سال جاری خبر داد و گفت: هشت ایستگاه تحقیقاتی در زیر بخش‌های مختلف کشاورزی در سطح استان وجود دارد. 

وی در ادامه به تبیین برنامه‌های اجرائی ابن مرکز در زیر بخش‌های اصلاح و تهیه نهال و بذر، خاک و آب، آفات و بیماری‌های گیاهی، اصلاح و تهیه بذر چغندرقند، علوم دامی، گیاه‌پزشکی و .. پرداخت.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید