Iranian Agriculture News Agency

صدور سند برای اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: برای بیش از 500 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در بیش از 41 هزار قطعه سند صادر شد.

صدور سند برای اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، خسرو شهبازی در جلسه قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی استان که با حضور رئیس‌کل دادگستری استان و دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان برگزار شد، با اعلام این خبر افزود: از ابتدای سال 1395 تا 25 خرداد 1402، به تعداد هزار و 139 پلاک در مساحت کل یک‌میلیون و 451 هزار و 436 هکتار فرایند اجرای ماده 54 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور اقدام که در مساحت بیش از 155 هزار هکتار رفع تداخل(اختلاف بین اشخاص و منابع ملی) شده است.

شهبازی بیان کرد : سطح زمین‌های کشاورزی استان یک‌میلیون و 19 هکتار ارزیابی‌شده است که بیش از 22 هزار و 912 قطعه زمین در سال 1401 سند دریافت کردند که مساحت آن‌ها 439 هزار هکتار بوده است.

 وی بابیان اینکه دو هزار پلاک هنوز تعیین تکلیف نشده است، بیان کرد: با بسیج امکانات و نیروها، تلاش می‌شود این تعداد پلاک باقی‌مانده نیز تا پایان سال جاری تعیین تکلیف و به اتمام برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: زمین‌های کشاورزی استان در حال تفکیک هستند و خانه باغ‌های بسیاری هم در استان احداث‌شده‌اند که وضعیت مطلوبی برای آینده و برای حفظ و یکپارچگی اراضی کشاورزی نیست.

وی از مردم استان درخواست کرد که برای حفاظت از اراضی کشاورزی برای نسل‌های آینده در جهت جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی مشارکت کنند و تخریب و تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی را از طریق تماس با سامانه ارتباط مردمی حفاظت اراضی کشاورزی 131 گزارش دهند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید