Iranian Agriculture News Agency

آغاز برداشت کاملینا از مزارع آذربایجان غربی

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: برداشت گیاه روغنی کاملینا از سطح مزارع زیر کشت این استان آغاز شد.

آغاز برداشت کاملینا از مزارع آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، مهدیه فلاح بیان کرد: در سال زراعی جاری ۳۲۰ هکتار از اراضی این استان زیر کشت گیاه کاملینا رفته و پیش‌بینی می‌شود ۲۱۰ تن محصول از این مزارع برداشت شود.

وی با اشاره به اینکه برای نخستین بار در استان در سال زراعی گذشته (۱۴۰۱ - ۱۴۰۰) بیش از ۵۶ هکتار از اراضی کشاورزی به زیر کشت این محصول رفت، افزود: «دانه روغنی «کاملینا» در ردیف همین گیاهان اقتصادی، سازگار و دارای تناوب مناسب کشت با غلات قرار دارد.

فلاح بابیان اینکه در سال زراعی گذشته درمجموع ۳۲.۹ تن محصول از مزارع استان برداشت شد، ادامه داد: در سال جاری کاملینا به‌طور عمده در مزارع شهرستان‌های پلدشت، باروق، نقده، ارومیه و بوکان کشت‌شده و به‌عنوان یک محصول مناسب در تناوب با گندم، جو و حبوبات در دیمزارها محسوب می‌شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی میانگین عملکرد گیاه کاملینا را در مزارع دیم را ۵۴۵ کیلوگرم در هکتار و در مزارع آبی ۲هزار و ۹۰۰ کیلوگرم در هکتار بیان کرد.

وی اضافه کرد: قیمت خرید تضمینی برای هر کیلوگرم کاملینا (با دو درصد ناخالصی و حداکثر ۱۰ درصد رطوبت) ۲۶۰ هزار ریال تعیین‌شده‌ است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید