Iranian Agriculture News Agency

۱۰۰ درصد سهمیه کسر شده آرد آذربایجان غربی برگردانده شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان غربی گفت: ۱۰۰ درصد سهیمه آرد نانوایی‌های استان که به دلایلی کسر شده بود، برگشت داده شد و اکنون مشکلی از بابت تهیه آرد و نان وجود ندارد.

۱۰۰ درصد سهمیه کسر شده آرد آذربایجان غربی برگردانده شد

به گزارش خبرنگار ایانا از آذربایجان غربی، جواد کرمی روز پنجشنبه در جلسه کارگروه آرد، نان این استان افزود: تشدید نظارت‌ بر فعالیت نانوایی‌ها باید به صورت هماهنگ و مدیریت شده ادامه داشته و مردمی‌سازی نظارت‌ها همواره مورد توجه باشد.

وی با تاکید بر تعامل اتحادیه نانوایان استان با کارگروه یاد شده در راستای نظارت‌ها اضافه کرد: نظارت و آموزش توسط اتحادیه‌های نانوایان نباید مور غفلت قرار گیرد و جهاد کشاورزی به تنهایی ناظر بر موضوع نیست.

کرمی با بیان اینکه دیدگاه‌ها نسبت به اتحادیه نانوایان نیازمند به بازنگری است، گفت: در صورت کم کاری اتحادیه سایر بخش‌ها وارد کارهای نظارتی و آموزشی می‌شوند و باید این نگرش و عملکرد اصلاح شود.

معاون استاندار آذربایجان غربی با تاکید براحصای مشکلات این بخش توسط اتحادیه، بیان کرد: هر نانوایی عملکرد و فروش صحیحی داشته باشد حتما آرد تشویقی دریافت می‌کند و نانوایان متخلف مشمول جریمه‌های تعریف شده، می‌شوند.

کرمی با بیان اینکه رصدهای روزانه نانوایی‌ها با بیش از ۱۰۰ نفر بازرس تنظیم بازار و جهادکشاورزی انجام می‌شود، ادامه داد: ارتقای کیفیت نان در کنار عرضه مطلوب در دستور کار است و این امر نیازمند بازرسی و نظارت دقیق است، چرا که یکی از اساسی ترین موضوعات مورد توجه این کارگروه افزایش سطح کیفیت نان است.

وی با بیان اینکه راهبری موضوع نحوه تحویل آرد به نانوایی‌ها با خود اداره غله است، گفت: مسولیت نحوه تحویل آرد به نانوایی ها با اتحادیه و پیگیری و نظارت آن با جهادکشاورزی و راهبری با معاونت اقتصادی استانداری است.

به علت تخلفات انجام شده توسط نانوایی‌ها و نیز عدم آشنایی آنان با سامانه نانینو و استفاده از دستگاه‌های خودپرداز هوشمند سهمیه آرد استان آذربایجان غربی به میزان ۲ هزار و ۵۰۰ تُن در ماه گذشته کاهش یافته بود که با پیگیری مسوولان استانی و کارگروه این سهمیه مجدد به استان بازگردانده شد. تشکیل صف‌ در مقابل نانوایی‌ها از نتایج کاهش این سهمیه بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید