Iranian Agriculture News Agency

آماده باش 54 اکیپ نظارتی در سطح استان

پلمب ۴ واحد نانوایی متخلف در ارومیه

در آستانه شب یلدا همزمان با 29 آذرماه سال جاری ، مانور سراسری اعزام اکیپ های تشدید نظارت و پایش بازار اقلام اساسی و پر مصرف شب یلدا با مشارکت قرارگاه تامین امنیت غذایی و حضور بسیج مهندسین ، تعزیرات حکومتی و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و .. در سطح استان برگزار شد.

آماده باش 54 اکیپ نظارتی در سطح استان

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، اکبر کرامتی رییس سازمان جهاد کشاورزی استان در حاشیه آغاز این مانور که در محوطه ساختمان شماره یک جهاد کشاورزی استان برگزار شد، گفت : طرح تشدید نظارت بر بازار کالاهای اساسی و پرمصرف مورد نیاز شب یلدا توسط 15اکیپ در شهرستان ارومیه و در مجموع 54 اکیپ در سطح استان با همکاری بازرسین قرارگاه تامین امنیت غذایی ،بازرسان سازمان صمت، بسیج اصناف، پلیس امنیت اقتصادی ، اتحادیه های مربوطه و سازمان تعزیرات حکومتی از 22 آذرماه در سطح استان شروع شده و تا 2 دی ماه ادامه خواهد یافت.

کرامتی ادامه داد: دراین مانور در قالب اعزام تیم‌های بازرسی دونفره از میادین میوه و تره بار، عمده فروشی‌ها، خرده فروشی ها، سوپر مارکت ها، واحدهای تولیدی و عرضه محصولات کشاورزی بازدید به عمل خواهد آمد و ضمن بررسی کامل نظارت بر تعیین قیمت‌های مصوب کالا‌های اساسی، بررسی نصب اتیکت قیمت گذاری کالا توسط فروشندگان به منظور خرید آسان و معقول شهروندان عزیز استان انجام می گیرد.

وی تاکید کرد: قیمت و کیفیت کالاهای اولویت دار شامل میوه، گوشت قرمز و مرغ ، انواع نان های صنعتی و فراورده های لبنی و .. که مصرف بیشتری در شب یلدا دارند در این طرح بازرسی و با افراد سودجو برخورد قانونی خواهد شد.

کرامتی همچنین از تشدید نظارت ها بر واحد های نانوایی ارومیه خبر داد و گفت: همه روزه گشت ویژه نظارت و بازرسی از واحد های نانوایی به عمل می آید که در پی اعلام نارضایتی شهروندان از وضعیت قیمت نان در شهرستان ارومیه و طی بازرسی های صورت گرفته امروز همچنین 4 واحد نانوایی در سطح شهرستان ارومیه که اقدام به کم فروشی و گرانفروشی کرده بودند ، توسط اکیب های نظارتی پلمب می شوند.

وی خاطر نشان کرد: اصناف مکلف به درج قیمت و صدور فاکتور به مشتریان و نیز ارائه فاکتور خرید به بازرسان جهت کنترل قیمت ها هستند و در غیر این صورت تحت عنوان واحد متخلف به مراجع قضایی و نظارتی معرفی خواهند شد.

این مسئول تاکید کرد: از شهروندان عزیز درخواست می کنیم هر گونه تخلفات صنفی اعم از گران فروشی، کم فروشی، عدم درج قیمت و رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی ، احتکارو سایر موارد را به سامانه پاسخگویی 1866 جهاد کشاورزی، 124 سازمان صمت یا 135 تعزیرات حکومتی گزارش دهند.

لازم به ذکر است که طرح نظارتی ویژه شب یلدا از 22 آذرماه جاری در آذربایجان غربی آغاز شده و تا دوم دی ماه ادامه دارد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید