Iranian Agriculture News Agency

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی:

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی گفت: توزیع کود شیمیایی اوره در آذربایجان غربی در سال جاری 24 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

رشد 24 درصدی توزیع کود شیمیایی اوره در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، حمید رسولی در خصوص آخرین وضعیت توزیع کودهای شیمیایی در استان آذربایجان غربی اظهارکرد: مطابق برنامه ابلاغی وزارت متبوع و به میزانی که در جداول توزیع مشخص شده است تأمین و توزیع کودهای اوره، فسفاته و پتاسه در استان‌های سراسر کشور انجام گرفته و بر این اساس هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

وی افزود: کشاورزان در سراسر کشور برای تأمین کود مورد نیاز خود طبق رویه جاری اقدام و برای دریافت سهمیه خود به کارگزاری منطقه خود مراجعه کنند.

مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خاطر نشان کرد: علیرغم همه چالش های موجود در مسیر تامین و تدارک کودهای یارانه ای خصوصا تحریم های ظالمانه و عدم پرداخت مکفی یارانه و تامین ارز در سال 1401 برای استان آذربایجان غربی مجموعا 53/8 تن اوره معادل 62 درصد سهمیه سال جاری حمل و تحویل داده شده است که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد رشد داشته است.

رسولی تاکید کرد:همچنین در سال جاری تاکنون مقدار 13 هزار تن انواع کودهای فسفاته و پتاسه به استان حمل شده است و در حال حاضر بیش از 15000 تن انواع کودهای یارانه ای در انبارهای این شرکت در استان ذخیره سازی شده است که امیدواریم این تلاش منجر به افزایش کمی و کیفی تولید محصولات کشاورزی شود.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید