Iranian Agriculture News Agency

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی:

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی گفت: نهادهای مسوول در استان، اقدامات پیشگیرانه را در راستای جلوگیری از بروز بیماری آنفلوانزای مرغی با جدیت اجرایی کنند.

اقدامات پیشگیرانه درباره آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان اجرایی شود

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، رضا ابراهیمی روز سه‌شنبه در جلسه بررسی وضعیت برنامه های مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آذربایجان غربی افزود: اگر اقدامات پیشگیرانه به موقع اجرایی شود، می‌توان در راستای جلوگیری از بروز بیماری موفق عمل کرد.

وی با اشاره به اینکه بخش عمده اقدامات در این خصوص برعهده دامپزشکی بوده که اجرایی نیز شده است، اضافه کرد: دیگر نهادها هم در راستای عمل به وظایف، کمک کار دامپزشکی استان باشند.

ابراهیمی با اشاره به اینکه آذربایجان غربی نهمین استان کشور در تولید گوشت مرغ است، ادامه داد: این امر نشان دهنده توجه به جلوگیری از بروز بیماری در طیور به ویژه در حوزه اقتصاد استان است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: جلوگیری از کشتار مرغ در کنار جاده ها در برخی شهرستان‌ها، رعایت موارد بهداشتی، انجام کنترل های لازم و همچنین اطلاع رسانی مناسب از طریق رسانه‌ها از جمله مواردی است که باید بیش از پیش در راستای جلوگیری از بروز آنفلوانزای پرندگان مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان غربی هم در این جلسه گفت: در نمونه‌های دریافتی، موردی از ابتلای طیور به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است.

سید امید خلیل زاده با تاکید بر ممنوعیت خرید و فروش پرندگان و به ویژه توسط شکارچیان افزود: تمامی این اقدامات رصد می‌شود و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی خواهد شد.

وی اضافه کرد: پایش واحدهای صنعتی در تمام ایام سال جزو اولویت‌های سازمان دامپزشکی است.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: پرندگان مهاجر همه ساله از اواخر شهریور ماه وارد استان شده و تا اواخر زمستان در تالاب‌های استان ماندگار هستند که می‌توانند ناقل بیماری باشند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید