Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

خروج غیر قانونی مرغ و علوفه از آذربایجان غربی ممنوع است

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی بر لزوم نظارت دستگاههای متولی بر مراحل کشتار تا عرضه مرغ در استان و خروج غیر قانونی مرغ و علوفه از استان تاکید کرد.

خروج غیر قانونی مرغ و علوفه از آذربایجان غربی ممنوع است

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، اکبر کرامتی در جلسه بررسی وضعیت جوجه ریزی و تولید گوشت در واحدهای مرغ گوشتی استان با تاکید بر ضرورت نظارت بیشتر بر روند عرضه گوشت مرغ در استان، افزود: دستگاه های نظارتی موظف اند از مرحله تولید، کشتار و عرضه مرغ در استان را نظارت کنند و مرغداری ها هم دوره پرورشی 45 روزه را ملزم هستند ، رعایت کنند.

وی گفت: مرغداران موظف هستند مرغ تولیدی خود را در کشتارگاه های استان کشتار کنند و خروج مرغ زنده یا پرکنده بدون ثبت در سامانه تجارت و بدون اخذ مجوز و گواهی حمل از اداره کل دامپزشکی استان ممنوع است.

وی با اشاره به جوجه ریزی 3 میلیون و 475 هزار قطعه ای در شهریورماه سال جاری در مرغداری های استان، بیان کرد:روزانه به طور میانگین 213 تن گوشت مرغ در سطح کشتارگاه های استان تولید و روانه بازار مصرف می شود و به قیمت مصوب و حتی کمتر از آن در سطح بازار عرضه می شود.

کرامتی از عرضه روزانه 40 تن مرغ منجمد با قیمت مصوب دولتی نیز در روزهای اتی خبر داد و افزود: روند عرضه مرغ منجمد در جهت ایجاد تعادل  در بازار مرغ استان ادامه خواهد داشت.

سرپرست معاونت توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی آذربایجان غربی نیز در این جلسه با تاکید بر لزوم رعایت دوره پرورشی 45 روزه در واحدهای مرغداری استان ،گفت: رصد و پایش مستمر و روزانه قیمت و عرضه کالاهای اساسی مخصوصا گوشت مرغ در سطح بازار استان تداوم دارد و با افزایش بازرسی ها این امر تشدید می شود.

نادر رحیمی تاکید کرد : در حال حاضرهیچ گونه کمبودی در تامین گوشت مرغ در استان وجود ندارد و تداوم تولید در واحد های مرغداری ادامه دارد.

 
 
انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید