Iranian Agriculture News Agency

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی:

بیش از ۴ هزار تن گلابی از باغات آذربایجان غربی برداشت می شود

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: بر اساس برآوردهای انجام شده امسال بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ تن گلابی از باغات استان برداشت می‌ شود که بیشترین میزان تولید گلابی در سطح استان متعلق به ارومیه است.

بیش از ۴ هزار تن گلابی از باغات آذربایجان غربی برداشت می شود

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، جلال بوتراب افزود: سطح زیر کشت گلابی در استان ۴۶۰ هکتار است که ۴۱۵ هکتار به صورت بارور بوده که از مجموع این میزان سطح زیر کشت ۲۰ هکتار به صورت دیم است.

وی با بیان به اینکه این محصول در استان اغلب به صورت آبی پرورش می‌یابد، افزود:  میانگین تولید ۱۱ تن در هکتار در باغات زیر کشت به صورت آبی با آبیاری قطره ای و حدود ۷ تن درهکتار در باغات دیم است.

مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: در صورت مجاورت با اقلیم‌هایی با بارندگی بالای ۵۰۰ میلی‌متر مانند سردشت این محصول به صورت دیمی نیز پرورش داده می‌شود که در این روش میزان عملکرد تولید کمتر است.

بوتراب با بیان اینکه ارقام موجود در استان از رقم‌های شاه‌ میوه، درگزی و سردرود است، بیان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان در نظر دارد تا با هدف توسعه باغ‌های گلابی ارقام جدید مانند بیروتی، ویلیامز، اسپادونا و سایر ارقام را با استفاده از پایه‌های رویشی به دلیل مصرف کم آب در استان ترویج دهد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید