Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: تاکنون 680 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان در راستای اجرای طرح کاداستر محدوده های مالکیتی کشاورزان نقشه برداری شده و به همراه اطلاعات مالکیتی و توصیفی قطعات اخذ شده است.

تهیه نقشه کاداستر در 680 هزار هکتار از اراضی کشاورزی آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی ، اکبر کرامتی در جلسه قرارگاه صدور اسناد اراضی کشاورزی استان با اعلام این خبر افزود: به منظور صدور اسناد کشاورزی بیش از417 هزار هکتاراز اراضی در سامانه جامع حد نگاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور جانمایی شده است.

کرامتی با بیان اینکه در سطح کشور جزو استان های پیشرو از نظر میزان اجرای کاداستر هستیم ، تصریح کرد: اجرای طرح کاداستر از محل اعتبارات ملی در سطح 165 هزار هکتار عقد قرارداد شده است که 140 هزار هکتار خاتمه یافته و مابقی با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در حال اجرا است.

وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح کاداستر از محل اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز در سطح 460 هزار هکتار عقد قرارداد شده است که با پیشرفت فیزیکی 100 درصدی اجرا و عملیاتی شده است .

کرامتی تاکید کرد: اجرای طرح کاداستر از محل اعتبارات رودخانه های مرزی نیز در سطح 55 هزار هکتار اجرا شده و خاتمه یافته است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی تاکید کرد: در سطح استان آذربایجان غربی حدود یک میلیون و پنجاه هزار هکتار اراضی کشاورزی وجود دارد که در 320 هزار هکتار از این اراضی که قابلیت اجرای طرح کاداستر وجود دارد، این طرح نیز عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: طرح کاداستر یا حدنگاری با هدف نقشه‌برداری با جزئیات کامل و تعیین تکلیف مالکیت اراضی اجرا می شود و با اجرای این طرح مشخصات اراضی نظیر مساحت، کاربری، مشخصات رقومی، ثبتی در بانک کاداستر سازمان ثبت و بارگذاری می‌شود.

طرح کاداستر از سال 1394 در سطح استان با بهره گیری از اعتبارات ستاد احیای دریاچه ارومیه آغاز شد و همزمان با آن کاداستر اراضی کشاورزی واقع در پایاب رودخانه های مرزی و کاداستر از محل اعتبارات ملی در سطح استان ادامه یافت.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید