Iranian Agriculture News Agency

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی

آغاز برداشت بیش از ۳ هزار تن انواع لوبیا از مزارع آذربایجان غربی

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پیش بینی برداشت سه هزار و ۲۰۰ تن انواع لوبیا از مزارع استان خبر داد.

آغاز برداشت بیش از ۳ هزار تن انواع لوبیا از مزارع آذربایجان غربی

به گزارش  خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، جعفر وحدت با بیان اینکه لوبیا از ویتامین‌ها، مواد معدنی و ارزش غذایی بالایی برخوردار است و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند، افزود: پیش بینی می شود از هر هکتار از اراضی زیر کشت این محصول، افزون بر ۲ تن انواع لوبیا برداشت شود. 

وحدت با بیان اینکه از سال گذشته کشت مکانیزه این محصول نیز در سطح استان آغاز شده است، بیان کرد: بر اساس برآوردهای انجام شده، در مجموع امسال بیش از ۳ هزار تن انواع لوبیا از مزارع استان برداشت می شود که با توجه به تنش آبی و خشکسالی و تغییر  شرایط اقلیمی امسال ، امکان کاهش عملکرد تولید محصول در استان وجود دارد. 

وی ادامه داد: لوبیا سبز، سفید، قرمز ، چیتی و چشم بلبلی از جمله ارقام لوبیاهای کشت شده در سطح استان هستند. 

وحدت خاطر نشان کرد: این محصول به صورت بهاره، از اوایل اردیبهشت ماه کشت آن شروع شده و از اواخر تیر و اوایل مرداد ماه نیز برداشت آن با توجه به رقم لوبیای کشت شده آغاز می شود. 

سرپرست معاونت بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان شهرستان های اشنویه، چالدران ، شاهین دژ، خوی، نقده، ارومیه را از عمده شهرستان‌های زیر کشت این محصول عنوان کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید