Iranian Agriculture News Agency

استاندار آذربایجان غربی:

از سرمایه‌گذاران ژاپنی برای حضور در استان استقبال می کنیم

استاندار آذربایجان غربی، احیای دریاچه ارومیه را اولویت دولت سیزدهم برشمرد و از حمایت ژاپن برای احیای این دریاچه قدردانی کرد.

تقدیر استاندار آذربایجان غربی از حمایت ژاپن برای احیای دریاچه ارومیه

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان امروز در نشست مشترک با سفیر ژاپن در کشورمان و همچنین نماینده مقیم دفتر عمران ملل متحد در ایران، با اشاره به ظرفیت های فراوان آذربایجان غربی جهت سرمایه گذاری، افزود: آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان های مهم ایران و با بیش از ۳.۵ میلیون نفر جمعیت، حدود هزار کیلومتر مرز مشترک با سه کشور همسایه دارد.

وی با یادآوری زیرساخت‌ها و برنامه‌های ویژه توسعه‌ای جهت ارتقای مرزهای تجاری آذربایجان غربی با کشورهای همسایه، خاطرنشان کرد: فعالیت ۹ پایانه گمرکی و ۵ پایانه صادراتی بین المللی در استان و همچنین وجود دو گذرگاه اصلی کشور در آذربایجان غربی، پتانسیل قابل توجهی را برای ترانزیت بین المللی از این استان فراهم کرده است.

نماینده عالی دولت در آذربایجان غربی همچنین گسترش دیپلماسی منطقه ای و توسعه روابط با کشورهای دوست در سطح جهان را رویکرد دولت سیزدهم معرفی کرد و افزود: آذربایجان غربی با داشتن سه فرودگاه و دسترسی به بازارهای کشورهای همسایه، آماده همکاری مشترک با ژاپن است.

معتمدیان با توصیف ظرفیت های معدنی استان، به زمینه های سرمایه گذاری در حوزه گردشگری هم اشاره کرد و گفت: آذربایجان غربی با ثبت ملی حدود ۱۷۰۰ اثر و ثبت جهانی دو اثر تاریخی در کنار برخورداری از جاذبه های متعدد طبیعی، آمادگی پذیرش گردشگران خارجی است.

وی ضمن قدردانی از حمایت های ارزشمند ژاپن جهت احیای دریاچه ارومیه، گفت: احیای دریاچه ارومیه اولویت دولت سیزدهم بوده و در این راستا اقدامات سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری برای احیای این دریاچه از جمله گسترش کشت گلخانه ای و در نهایت کاهش حداکثری فشار احتمالی به کشاورزان منطقه انجام شده است.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از حمایت های دولت ژاپن در مبارزه با بیماری کرونا نیز قدردانی کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید