Iranian Agriculture News Agency

سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران:

سفیر ژاپن در جمهوری اسلامی ایران گفت: امیدواریم طرح توکیو در کنار احیای دریاچه ارومیه، مسیر توسعه کشاورزی پایدار را نیز در منطقه هموار سازد.

همکاری توکیو برای احیای دریاچه ارومیه تداوم می یابد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، کازو توشی آیکاوا روز سه شنبه در نشست مشترک با محمد صادق معتمدیان استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر تداوم همکاری در احیای دریاچه ارومیه، افزود: طرح احیای دریاچه ارومیه از حدود ۱۰ سال پیش با همکاری دفتر توسعه و عمران سازمان ملل متحد در ایران آغاز شد.

وی همچنین از گسترش همکاری ها در حوزه های گردشگری و کشاورزی با آذربایجان غربی خبر داد و افزود: کاهش بیماری کرونا، رونق گردشگری را به دنبال داشته است که با توجه به ظرفیت های خوب آذربایجان غربی، همکاری ها را افزایش خواهیم داد. 

دیپلمات ارشد ژاپن در جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد دولت ژاپن با توجه به موقعیت آذربایجان غربی، از گسترش همکاری ها استقبال خواهد کرد.

نماینده مقیم دفتر عمران ملل متحد در ایران نیز در این نشست مشترک با اشاره به پیشرو بودن جمهوری اسلامی ایران در زمینه همکاری با دفتر توسعه و عمران سازمان ملل متحد، گفت: از کشاورزی پایدار و توسعه گردشگری در آذربایجان غربی حمایت می کنیم و پیگیر بهره وری و افزایش راندمان در حوزه کشاورزی و معرفی محصولات این استان در بازارهای دنیا هستیم.

کلودیو پروویداس همچنین از همکاری دفتر توسعه و عمران سازمان ملل متحد در حوزه مدیریت گرد و غبار در منطقه خبر داد و افزود: دولت ژاپن برخلاف بسیاری از کشورها، دیدگاه بلندمدت و ارزشمندی درخصوص احیای دریاچه ارومیه دارد که این نگاه مثبت از ۱۰ سال پیش تاکنون ادامه داشته است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید