Iranian Agriculture News Agency

رئیس کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی  مجلس شورای اسلامی

مشکلات واحدهای مرغداری در کمیسیون کشاورزی مجلس بررسی می شود

رئیس کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی  مجلس شورای اسلامی گفت :  اجرای طرح مردمی سازی یارانه ها توسط دولت و حذف ارز ترجیحی در بلندمدت به نفع مردم و قشر ضعیف جامعه است.

اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه ها در بلندمدت به نفع مردم است

به گزارش خبرنگار ایانا در  آذربایجان غربی ، محمدجواد عسگری عصر پنجشنبه در  جلسه شورای کشاورزی مهاباد که با حضور تعدادی از تولیدکنندگان بخش کشاورزی جنوب آذربایجان غربی در مهاباد برگزار شد، با اشاره به اجرای طرح امنیت غذایی عنوان کرد: در این طرح در قالب 15 ماده تمام مزایا و نقاط ضعف بخش کشاورزی احصا و راهکارهای لازم برای رفع آنها تدوین شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: در طرح امنیت غذایی دستگاه‌های اجرایی مکلف به اجرا و عملیاتی کردن  این طرح هستند و به صادرات محصولات کشاورزی از زمان کشت تا برداشت و صادرات توجه ویژه شده است.

عسگری موضوع امنیت غذایی را از مباحث مهم حوزه کشاورزی دانست و گفت: با توجه به اینکه این حوزه به امنیت ملی گره خورده است لذا باید دنبال نقشه راه و برنامه ریزی های مدون در این زمینه باشیم.

وی در ادامه با اشاره به بحث تامین گوشت مرغ و مشکلات بخش مرغداری ها در کشور اظهار کرد: برای حل این مشکل باید برای ترویج  مصرف مرغ لاین در کشور برنامه ریزی و فرهنگ سازی شود، که در این زمینه هفته آینده نشستی با نمایندگان شهرستانی در خصوص رفع مشکلات واحدهای تولیدی طیور برگزار می شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی اصلاح الگوی کشت را مورد اشاره قرار داد و گفت: ظرفیت و قابلیت های بخش کشاورزی شهرستان مهاباد منحصر به فرد است و مخصوصا در حوزه صنایع تبدیلی که نقش مهمی در اشتغال دارد و در گذشته از آن غفلت شده است.

وی با انتقاد از اینکه در سالهای گذشته در بخش نهاده های دامی و کشاورزی فقط وارد کننده بودیم، گفت: این بخش در کشور فسادزا بوده و امروز حمایت از کشاورزان یک ضرورت است و باید روحیه امید توام با نشاط برای تداوم تولید باکیفیت در جامعه ایجاد کرد.

وی با تاکید بر جذب سرمایه گذران حوزه صنایع تبدیلی کشاورزی نیز افزود: هر شرکت و یا فردی حاضر به سرمایه گذاری در این زمینه باشد کمیسیون کشاورزی مجلس با نگاه ویژه از آن حمایت کرده و تسهیلات مورد نیاز از طریق بانک کشاورزی در اختیار او قرار خواهد گرفت.

عسگری در ادامه با بیان اینکه شهرستان مهاباد از پتانسیل‌های بسیار مطلوبی در حوزه کشاورزی برخورداراست ، بر شتاب بخشیدن به توسعه طرح آبیاری تحت فشار اراضی کشاورزی این شهرستان تاکید و از سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان غربی خواست در اسرع وقت زمینه لازم برای تحقق این امر را فراهم کند.

لازم به ذکر است که رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی و هیات همراه جهت بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی استان از روز ۱۸ خرداد به آذربایجان غربی سفر کرده‌اند و دیروز در شهرستان پیرانشهر حضور یافتند.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس در سفر امروز خود به مهاباد نیز از ایستگاه پمپاژ روستای کوسه کهریز و قم قلعه , پارک جنگلی استاد هه ژار و کارخانه خوراک دام و طیور زنجیره طیور کیوان مرغ در مهاباد نیز بازدید کردند و در ادامه در جلسه شورای کشاورزی مهاباد حضور یافته و دستورات لازم را برای مرتفع کردن مشکلات موجود در زیر بخش های مختلف بخش کشاورزی را صادر و راهکارها و پیشنهادات لازم را ارائه کردند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید