Iranian Agriculture News Agency

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی

تزریق سرمایه به بخش کشاورزی هزینه نبوده و سرمایه گذاری برای آینده است

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بخش کشاورزی از سر زمین تا سفره مردم اشتغال ایجاد می کند، گفت: سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی به دلیل ارزآوری، حفظ امنیت غذایی از اهمیت بالایی برخوردار است و علاوه بر اینکه هزینه نیست به نوعی سرمایه گذاری برای آینده است.

بخش کشاورزی از سر زمین تا سفره مردم اشتغال ایجاد می کند

به گزارش خبرنگار ایانا ، محمد جواد عسگری در آیین کلنگ زنی کارخانه تولید کنسانتره و پوره انواع میوه با ظرفیت ۲۰ هزار تن در شهرستان مهاباد ، با بیان این مطلب اظهار کرد: ظرفیت و قابلیت های بخش کشاورزی شهرستان مهاباد منحصر به فرد است و مخصوصا در حوزه صنایع تبدیلی که نقش مهمی در اشتغال دارد و در گذشته از آن غفلت شده است .

عسگری با تقدیر از پیگیری های نماینده مجلس شورای شهرستان مهاباد و مسئولان ذیربط برای جذب سرمایه گذاران در این شهرستان ، تصریح کرد: از سرمایه گذاران در بخش کشاورزی شهرستان مهاباد استقبال وحمایت می کنیم  و امنیت سرمایه گذاران را کمیسیون کشاورزی مجلس نیز با تمام توان تضمین می کند.

وی با اشاره به اهمیت صادرات محصولات کشاورزی ، افزود : شهرستان مهاباد در خصوص تولید محصولات باغی و زراعی مخصوصا سیب درختی از پتانسیل بالایی برخوردار است که به منظور رونق صادرات محصولات کشاورزی می توانیم با تهاتر کالا با نهاده های دامی یا دانه های روغنی ،  بستر صادرات سیب در استان آذربایجان غربی و شهرستان را نیز بیش از پیبش فراهم و توسعه دهیم .

عسگری خاطر نشان کرد : نگاه و رویکرد کمیسیون کشاورزی با انجام بازدیدهای میدانی و سفرهای شهرستانی، شناسایی مشکلات در این بخش در سراسر کشور و مرتفع کردن آن است.

رییس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  خاطر نشان کرد: با توجه به تغییر اقلیمی و خشکسالی های پیش رو ، سوق دادن بیشتر سرمایه گذاری ها به بخش کشاورزی و افزایش حمایت ها از این بخش ، هزینه نیست بلکه سوداور بوده و به نوعی سرمایه گذاری برای آینده است .

وی موضوع تامین آب کشاورزی را جزو اولویت‌های اصلی و ویژه کمیسیون کشاورزی مجلس عنوان کرد و گفت: مطالبات این حوزه در سطح کشور به علت پیامدهای خشکسالی به صورت ویژه به دولت منعکس خواهد شد.

عسگری با بیان اینکه بیش از 500 میلیون نفر از جمعیت کشورهای همسایه مشتری محصولات کشاورزی کشور هستند، اضافه کرد: می‌توان با سرمایه‌گذاری روی محصولات متناسب با آب ‌وهوا و معرفی آنها در بازارهای جهانی و تأمین مواد غذایی لازم با ارز حاصل از صادرات کشاورزی، امنیت غذایی را نیز تأمین کرد.

همزمان با دومین روز سفر رییس و اعضای کمیسیون کشاورزی؛ آب ومنابع طبیعی مجلس شورای اسلامی به آذربایجان غربی با حضور مسئولین استانی و شهرستانی ؛کارخانه تولید کنسانتره و پوره انواع میوه با ظرفیت ۲۰ هزار تن و ایجاد اشتغال ۶۰ نفر در شهرستان مهاباد کلنگ زنی شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید