Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی :

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : اقناع‌سازی و روشنگری طرح مردمی‌سازی و اصلاح نظام یارانه‌ها از مصادیق جهاد تبیین است و نیاز است مدیران جهاد کشاورزی در شهرستان ها در زمینه اجرای بهتر این طرح روشنگری‌های لازم را انجام دهند.

اقناع‌سازی طرح مردمی‌سازی و اصلاح نظام یارانه‌ها از مصادیق جهاد تبیین است

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی،  اکبر کرامتی در جلسه شورای هماهنگی و برنامه‌ریزی معاونین و مدیران سازمان جهادکشاورزی استان در آستانه سفر ریاست جمهوری وهیئت همراه به استان با بیان این مطلب افزود : مسولان باید مردم را نسبت به فواید و آثار طرح مردمی سازی یارانه ها آگاه کنند.

کرامتی تاکید کرد: سیاست مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها اقدامی موثر و تصمیمی راهبردی برای تحقق عدالت اجتماعی، مبارزه با فساد و رانت و اصلاح ساختار اقتصادی است.

وی ادامه داد.از همه ظرفیت‌های شهرستان ها برای تشدید بازرسی ها بر عرضه کالاهای اساسی مخصوصا واحدهای نانوایی استفاده شود ودر صورت مشاهده هر گونه احتکار، گران‌فروشی و کم‌فروشی با متخلفین برخورد قانونی شود.

 فرمانده قرارگاه امنیت غذایی استان تاکید کرد: بر این اساس نظارت مستمر و اجرای دقیق سازوکارهای کنترل بازار موضوعی بسار مهم و الزامی است که باید به آن توجه جدی داشته باشیم.

وی همچنین بر لزوم تشکیل قرارگاه صدور اسناد کشاورزی در شهرستانها و کمیته پیگیری برای تسریع در شناسنامه دار کردن اراضی کشاورزی تاکید کرد.

کرامتی تاکید کرد: سفر رئیس جمهور و اعضای دولت به استانها با هدف آشنا شدن با مسائل و مشکلات مردم، بویژه شناخت ظرفیت‌های اقتصادی و احیای فعالیت واحدهای تولیدی و شناسایی نیازهای استانی صورت می گیرد که می‌تواند در جهت ایجاد اشتغال، رونق تولید، رفع مشکلات مردم در استان ها تاثیر بسزایی داشته باشد.

در ادامه این جلسه مواردی جهت ایجاد هماهنگی و برنامه ریزی های لازم برای سفر وزیر جهاد کشاورزی و ریاست جمهوری به استان مطرح و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید