Iranian Agriculture News Agency

سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

راه اندازی جهاد تبیین در جامعه ، نیاز امروز برای آگاه سازی مردم است

یارانه حذف نمی‌شود و به صورت هدفمند به دست مصرف کننده نهایی می رسد

سرپرست حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : راه اندازی جهاد تبیین در جامعه ، نیاز امروز برای آگاه سازی مردم است.

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان غربی، حجت الاسلام رضا میرزاجانی دراولین جلسه قرارگاه جهاد تبیین سازمان جهادکشاورزی استان  با موضوع اطلاع رسانی وتبیین اهداف برنامه اصلاح یارانه ها در برخی از کالاهای مصرفی که در سالن جلسات سازمان جهاد کشاورزی استان، همزمان به صورت وبینار و ارتباط با شهرستانها برگزار شد، اظهار کرد: مردم و مسئولین باید با افزیش آگاهی و جهاد تبیین و حضور فعال در فضای مجازی باردیگر توطئه های دشمنان را ناکام کنند.

وی با اشاره به اینکه تلاش دشمن در راستای ایجاد تردید کارآیی و اصل انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است، افزود: تنها راهکار مقابله با این مسئله جهاد تبیین، معرفی دستاوردها و بیان حقایق به جامعه است.

محمد علی رحیمی نایب رییس قرارگاه تامین امنیت غذایی استان نیز در این جلسه اظهار کرد: امنیت غذایی یک دغدغه برای همه کشورها است و رسالت تامین غذایی در همه کشورها بر عهده وزارت کشاورزی است.

رحیمی تصریح کرد: دولت بر اساس الزامات قانونی و برای جلوگیری از کمبود کالا‌های اساسی و همچنین مقابله با قاچاق و صدور این کالاها، جهت‌دهی به ارز ترجیحی را در دستور کار قرار داده است.

وی  با بیان اینکه اجرای برنامه اصلاح یارانه ها در برخی از کالاهای مصرفی، به وحدت، همدلی، هم افزایی بین مردم و دولت نیاز دارد،افزود: با توجه به الزام قانون حذف ارز ترجیحی در بودجه سال ۱۴۰۱، دولت ملزم است در خصوص حذف این ارز و توزیع عادلانه آن اقدام کند. 

رحیمی خاطر نشان کرد: یارانه حذف نمی‌شود و تنها هدفمند شده و از یارانه کالا به سمت مصرف کننده نهایی تغییر خواهد کرد.با اجرای هدفمندی یارانه‌ها، دهک‌های پایین جامعه بیشتر از یارانه‌ها بهره‌مند خواهند شد.

محمد دیبایی مسئول روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان نیز با تاکید بر لزوم اطلاع رسانی وتبیین اهداف برنامه اصلاح یارانه ها در برخی از کالاهای مصرفی به عموم مردم گفت : بر اساس برنامه ریزی مسئولان ارشد وزارت جهاد کشاورزی و دولت ، یارانه نان های مصرفی مردم حذف نشده و هیچگونه افزایش قیمتی در نان های سنتی وجود نداشته و نباید مردم دغدغه ای در این زمینه داشته باشند.

دیبایی تاکید کرد: در مسیر خدمت رسانی دولت به مردم بالاخص در بخش کشاورزی و امنیت غذایی و تبیین دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی جریان های گمراه کننده و حرکتهای تضعیف کننده بسیار زیادی وجود دارد که با تحریف واقعیت ها افکار عمومی را تحت تاثیر قرار می دهند و سعی در ناامید کردن مردم و ایجاد نگرانی و اضطراب در اقشار ضعیف جامعه دارند.

وی اضافه کرد: بایستی در مقابل این  جریان ها حرکت جهادی برای روشنگری و تبیین حقایق صورت گیرد که تشکیل قرارگاه جهاد تبیین از وظایف و اقدامات مهم وزارت جهادکشاورزی در راستای پاسخ به مطالبه رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

 

انتهای پیام