Iranian Agriculture News Agency

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:

اقلام اساسی ماه مبارک رمضان مردم استان تامین است

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون، برای تامین گوشت مرغ گرم مورد نیاز مردم استان در ایام تعطیلات عید نوروز و ماه مبارک رمضان ، بیش از ۴۲۰۰ تن گوشت مرغ گرم در سطح بازار عرضه شد.

توزیع ۴۲۰۰ تن گوشت مرغ گرم در فروردین ماه سال جاری در آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی،  اکبر کرامتی در جلسه تامین امنیت غذایی استان افزود : در این بازه زمانی ۲۰ روزه از فروردین ماه، در حدود ۴۵۰ تن مرغ منجمد نیز در جهت تثبیت قیمت ها و تنظیم بازار مرغ در سطح بازار استان عرضه شد که در حال حاضر نیز هیچ گونه کمبودی از نظر تامین گوشت مرغ در استان در ایام ماه مبارک رمضان وجود ندارد و به وفور در سطح بازار روزانه عرضه می شود. 

کرامتی با بیان اینکه کشتار به صورت مداوم در سطح کشتارگاه ها در حال انجام است ، تصریح کرد : با توجه به اینکه آذربایجان غربی یکی از قطب های تولید گوشت مرغ در کشور محسوب می شود و با توجه به جوجه ریزی مناسب در اسفند ماه، هیچ کمبودی در تامین مرغ استان وجود ندارد، حتی مازاد بر مصرف نیز تولید شده است. 

فرمانده قرارگاه امنیت غذایی استان با بیان اینکه بیشترین میزان مصرف سرانه گوشت مرغ در استان روزانه ۲۴۰ تا ۲۶۰ تن است، تاکید کرد :  همچنین به منظور تعادل و تثبیت قیمتها در بازار ، ۴۷ تن گوشت گوساله منجمد داخلی و ۸ تن گوشت منجمد گوسفندی در سطح بازار استان آماده توزیع در مراکز عرضه در ماه مبارک رمضان است و در سال جاری همچنین ۶۰ تن گوشت منجمد برزیلی نیز توزیع شده است. 

وی از تامین یکهزار و ۱۰۰تن برنج هندی، ۴۰۰ تن برنج پاکستانی، یکهزار و ۵۰۰ تن برنج تایلندی، ۳هزار و ۵۰۰ تن شکر صنف و صنعت و یکهزار و ۵۰۰ تن شکر مصرف خانوار و یک تن و ۵۰۰ کیلوگرم خرما جهت توزیع در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد. 

کرامتی با بیان اینکه اقلام اساسی مورد نیاز مردم استان در ماه مبارک رمضان تامین شده است و هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد، اضافه کرد: همچنین ۹۵۰ تن روغن خوراکی نیز  در طی این بازه زمانی ۲۰ روزه، در سطح استان توزیع شده و ۵۰ تن نیز آماده توزیع است. 

وی همچنین با اشاره به علت افزایش قیمت گوجه فرنگی در چند روز اخیر گفت: افزایش ناگهانی قیمت گوجه فرنگی در چند روز اخیر ، اعتصاب رانندگان و اختلال در امر حمل و نقل این محصول از استان‌های جنوبی کشور بود که این مشکل سبب کاهش میزان عرضه گوجه فرنگی در بازار و افزایش قیمت آن شده بود که قیمت آن در حال حاضر کاهش یافته و به روند عادی بازگشته است. 

کرامتی تاکید کرد: اکیپ های مشترک بازرسی و نظارت در حوزه کالاهای اساسی و آرد و نان، با نظارت، رصد و پایش مستمر بازار، با هرگونه گران‌فروشی و سودجویی که سبب اختلال در زندگی روزمره و عادی مردم شود، برخورد می کنند و این نظارت ها در ماه مبارک رمضان نیز تشدید شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید