Iranian Agriculture News Agency

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی استان:

سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی آذربایجان غربی از توزیع ماهانه 36 هزار تن گندم به طور میانگین در بین کارخانجات آرد در شهرستانهای استان خبر داد.

توزیع ماهانه 36 هزار تن گندم در بین کارخانجات آرد آذربایجان غربی

به گزارش خبرنگار ایانا در استان آذربایجان غربی، امید زینالی اصل در سی امین جلسه قرارگاه تامین غذایی استان با بیان این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر 4 هزار و 732 واحد نانوایی در سطح 19 شهرستان استان فعال است و ماهانه حجم قابل توجهی آرد در بین نانوایی ها توزیع می شود. 

وی با بیان اینکه به دلیل کمبود نیرو امکان بازرسی از نانوایی ها و نحوه توزیع آرد در سطح شهرهای استان به صورت واحد به واحد در یک زمان مشخص وجود ندارد، افزود: بیشتر بازرسی ها به دلیل کمبود نیرو در مرکز استان متمرکز است و شهرستانها  نظارت بر نحوه توزیع گندم و آرد ضعیف است.
زینالی با تاکید بر چاره اندیشی در خصوص تقویت سیستم نظارتی بر روند توزیع گندم و آرد ، عنوان کرد: طی سالجاری 678 واحد مورد بازرسی قرار گرفته است، که از این تعداد 238 واحد متخلف شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شدند. 
وی ادامه داد: همچنین در سه ماهه اخیر نیز 404 کیسه ارد خارج از شبکه توزیع توسط همکاران کشف و ضبط و مجددا وارد چرخه توزیع قانونی قرار گرفت. 
زینالی تاکید کرد: توزیع کالاهای اساسی از جمله برنج و شکر در سامانه سیفا انجام می گیرد و با توجه به لینک بودن این سامانه با سامانه های جامع انبار ها و تجارت میتوان بر نحوه فروش و توزیع نظارت کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید