Iranian Agriculture News Agency

در بازدید از مجتمع گلخانه‌ای عنوان شد:

استاندار آذربایجان‌شرقی در جریان بازدید از پروژه‌های انتقال آب در منطقه آزاد ارس که اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز حضور داشت، به بزرگترین مجتمع گلخانه‌ای هیدروپونیک خاورمیانه سر زد و در جریان فرآیند تولید و محصولات این واحد قرار گرفت.

تاکید استاندار آذربایجان‌شرقی بر توسعه کشت گلخانه‌ای در جلفا

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، مجتمع "ارس تارلا امین و امیر" با اشتغال ۱۳۰۰ نفری از کارشناسان و کارگران حرفه‌ای، به تولید انواع گوجه و فلفل دلمه‌ای می‌پردازد. این واحد تولیدی و غذایی طبق گفته مدیران گلخانه، امسال ۴۰ هزار تن محصول به عمل آورده و ۸۰ درصد تولیدات با استانداردهای لازم به صادرات اختصاص دارد که عمدتاً در بازار روسیه به فروش می‌رسد. همچنین بیش از ۷۰درصدِ فرآیند احداث و تولید در این مجتمع از مواد اولیه داخلی برخوردار بوده است.

سردار عابدین خرّم در این بازدید ضمن بررسی موانعِ افزایشِ تولید در این گلخانه، دستورات و هماهنگی‌های لازم را برای سهولت صادرات و فروش در بازارهای داخلی به دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کرد.

وی همچنین از مالکان این مجتمع درخواست کرد تا ظرفیت‌های خود را برای اشتغال‌زایی بیشتر و افزایش تولید مبتنی بر آخرین یافته‌های علمی به کار گیرند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید