Iranian Agriculture News Agency

پورحیدر در گفتگو با ایانا خبر داد:

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان از برگزاری کلاسهای آموزشی ترویجی کشت زعفران در شهرستان ورزقان خبرداد.

کشت و پرورش زعفران در شهرستان ورزقان

 سعید پورحیدر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی  گفت: با توجه به شرایط آب هوایی مناسب در شهرستان ورزقان جهت کشت و پروش زعفران و با عنایت به اینکه زعفران تولیدی در این شهرستان از کیفیت بالایی برخوردار است لذا در همین راستا مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان اقدام به برگزاری کلاسهای آموزشی ترویجی در جهت آشنایی کشاورزان با کشت و پرورش این گیاه دارویی کرده است. 

 وی افزود: با توجه به قیمت مناسب زعفران تولیدی در این شهرستان، ترویج کشت و پرورش این گیاه می‌تواند در اشتغال زایی و افزایش درآمد خانوارهای روستایی شهرستان نقش بسزایی داشته باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان ادامه داد: با توجه به تغییرات آب و هوایی در شهرستان و کاهش بارشها در این سالها تغییر الگوی کشت راهی عملی و بسیار مطمئن برای کاهش برداشت از آبهای زیرزمینی و افزایش بازدهی اراضی کشاورزی بوده و یکی از علل بحران کم آبی، مصرف بی رویه آب در کشت برخی از محصولات کشاورزی است.

 پورحیدر خاطر نشان کرد: در شهرستان ورزقان گیاه دارویی زعفران با یکبار آبیاری تولید اقتصادی دارد لذا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ورزقان در جهت استفاده بهینه از آب کشاورزی اقدام به ترویج کشت زعفران از طریق برگزاری کلاس های آموزشی ترویج  کرده است.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید