Iranian Agriculture News Agency

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی آذربایجان شرقی خبر داد:

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی آذربایجان شرقی از صدور پنج پروانه فعالیت گردشگری کشاورزی در آذربایجان شرقی خبر داد.

 صدور 14 پروانه گردشگری کشاورزی در استان آذربایجان شرقی

 علیرضا بایرام زاده در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با بیان اینکه این واحدها در شهرستان ‌های تبریز، مراغه، مرند و جلفا قرار دارند افزود: با صدور این پروانه ها، تعداد کل پروانه‌های صادره گردشگری کشاورزی در استان به ۱۴ مورد رسید که شهرستان اهر با ۶ مورد در صدر قرار دارد.

 وی اضافه کرد: مجوزهای فعالیت با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان برای واحدهایی صادر می‌شود که در کنار فعالیت اصلی کشاورزی امکان ارائه خدمات گردشگری کشاورزی را نیز دارا هستند.

معاون گردشگری اداره‌ کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع ‌دستی استان ادامه داد: با توجه به قابلیت ‌های منحصر به ‌فرد کشاورزی استان، تنوع محصولات تولیدی، رغبت گردشگران و همچنین لزوم بهره‌مندی از این ظرفیت بی‌نظیر و ارزشمند در راستای توسعه گردشگری استان در تلاش هستیم تعداد پروانه‌های بهره‌برداری گردشگری کشاورزی را تا پایان سال به دو برابر ظرفیت کنونی افزایش دهیم.

 بایرام زاده اظهار داشت: آذربایجان شرقی یکی از استانهای مطرح در تنوع محصولات کشاورزی است و این امر بستر مناسبی برای جذب گردشگر در فصول مختلف سال و برگزاری جشنواره‌های مختلف محصولات کشاورزی را فراهم کرده است.

 معاون گردشگری اداره ‌کل میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان شرقی جشنواره‌ های سیب مراغه، هلو شبستر، انگور ملکان، زعفران مرند ، زغال‌اخته کلیبر ، سماق هوراند و جشنواره گلاب‌گیری گل محمدی در شهرستانهای اسکو و آذرشهر را از ظرفیت‌ های ارزشمند گردشگری کشاورزی استان عنوان کرد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید