Iranian Agriculture News Agency

فتحی در گفتگوی اختصاصی با ایانا خبر داد:

قیمت خرید تضمینی سیب صنعتی در آذربایجان شرقی ۱۴۶۰ تومان اعلام شد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از انجام خرید تضمینی سیب درجه سه و صنعتی باغداران در آذربایجان شرقی خبر داد.

خرید تضمینی سیب درجه سه و صنعتی باغداران  در آذربایجان شرقی

اکبر فتحی در حاشیه جلسه کمیته راهبری خرید تضمینی برای تصمیم گیری در خصوص نحوه خرید تضمینی سیب درجه ۳  که با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط اعم از استانداری، صنعت و معدن و تجارت، تعاون روستایی، نظام صنفی و کارخانجات فرآوری برگزار شده بود در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با بیان این مطلب گفت: در راستای حمایت از باغداران و با اخذ موافقت وزارت جهادکشاورزی، خرید تضمینی سیب درجه سه و صنعتی به قیمت 1460 تومان در محل مراکز خرید شهرستانهای اهر، مراغه ، مرند و میانه که از شهرستانهای عمده تولید سیب هستند شروع شده است.

وی با بیان اینکه مباشرخرید، اتحادیه تعاونی روستایی استان انتخاب شده که بایستی در شهرستانهای مذکور  و توسط اتحادیه های شهرستانی نسبت به خرید اقدام کنند افزود: باغداران می توانند با در دست داشتن معرفی نامه جهادکشاورزی، سیب های درجه سه تولیدی خود را در کیسه های نایلونی حداکثر ۲۰ کیلویی به مراکز خرید تحویل دهند.

 فتحی افزود: باغداران تا آخر مهرماه فرصت دارند سیب صنعتی خود را به صورت تضمینی به مراکز خرید تعیین شده حمل و با نظارت اعضای کمیسیون خرید شامل نمایندگان تعاون روستایی، جهاد کشاورزی و نظام صنفی تحویل دهند.

وی تاکید کرد: همه تلاش دستگاه های مربوطه باید به سمت حذف دلالی و بهره بردن باغداران از سود واقعی معطوف باشد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید