Iranian Agriculture News Agency

حضوری در گفتگو با ایانا خبر داد:

مدیر جهاد کشـاورزی شهرستان کلیبـر از افتتاح پروژه‌ تثبیت بستر رودخانه ‌قاسم بولاغی در روستای اتی‌ کندی بخش آبش احمـد این شهرستان هم ‌زمان با هفته ‌جهاد کشاورزی و با حضـور فرماندار شهرستان ، بخشدار آبش احمد و جمعی از اهالی و کشاورزان روستای اتی کندی خبر داد.

افتتاح پروژه ‌ی تثبیت بستر رودخانه ‌قاسم بولاغی در روستای اتی‌ کندی شهرستان کلیبـر

سیاوش حضـوری در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی ضمن اعلام این خبر گفت: این پروژه که برای احداث آن به ارتفاع ۱.5 متر، طول ۴۵ متر و عرض ۶ متر از سنگ لاشه و بتن استفاده شده، آمد و شد اهالی و کشاورزان منطقه به مزارع کشاورزی را تسهیل می‌کند.

وی افزود: این پروژه با هزینه‌ ۳۰۷ میلیون تومان مورد بهره برداری قرار گرفت که ۲۸۷ میلیون تومان از مبلغ مذکور از محل اعتبارات دولتی و ۲۰ میلیون تومان از محل خودیاری اهالی تأمین شده است.

فرماندار کلیبر نیز در آیین بهره ‌برداری از این پروژه خواستار اجرای سدهای معیشتی کوچک زود بازده در روستاها شد و با تأکید بر ضرورت استفاده بهینه از آبهای موجود، خواستار ورود جدی جهاد کشاورزی به بحث لایروبی و اصلاح کانالهای آب ‌آور شد.

عدالت حاجی پور خاطرنشان کرد: احیای راه‌ های بین مزارع برای دست‌ یابی به اهداف پیش‌ بینی شده در حوزه کشاورزی شهرستان ضروری است و جهاد کشاورزی و منابع طبیعی باید در این زمینه همکاری بیشتری انجام دهند.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید