Iranian Agriculture News Agency

عبادپور در گفتگو با ایانا خبر داد:

مدیرهماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از راه اندازی آزمایشی سامانه تلفن گویای کشاورزی در استان آذربایجان شرقی همزمان با استان های اردبیل، فارس و لرستان برای نخستین بار در کشور خبر داد.

راه اندازی آزمایشی سامانه تلفن گویای کشاورزی در آذربایجان شرقی

 آیت الله عبادپور در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی با اعلام این مطلب گفت: تمام بهره برداران حوزه کشاورزی در این چهار استان، می توانند جهت مشاوره تلفنی درخصوص مسائل فنی کشاورزی از طریق شماره سراسری 096800، با استفاده از خط تلفن ثابت و یا تلفن همراه، با متخصصین استان خود تماس حاصل نمایند.

وی با بیان اینکه در این سامانه تعداد 39 محقق معین در هر استان در قالب 13 گروه تماس (RING GROUP) تعریف شده است که کشاورزان از طریق منوهای خودکار سامانه به کارشناس پهنه خود و یا محققین معین براساس سه گروه اصلی زراعت (زیرگروه های بذر و رقم، گیاهپزشکی، تغذیه، آبیاری و آب و خاک)، باغبانی (زیرگروه های بذر و رقم، گیاهپزشکی، تغذیه، آبیاری و آب و خاک) و دام و طیور و آبزیان (زیرگروه های دام سنگین، دام سبک، طیور، آبزیان، زنبورعسل و کرم ابریشم) به متخصصین موردنظر متصل می شوند.

مدیر هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه در ساعات خارج اداری و روزهای تعطیل، پیام کشاورز ضبط شده و متخصصین استانی می توانند از طریق سامانه تلفن گویا، به پیام های ضبط شده دسترسی داشته باشند گفت: از دیگر ویژگی های این سامانه در آینده نزدیک، تعریف گویش و زبان محلی برای هر استان می باشد. انشاءاله پس از اجرای آزمایشی، بتدریج سایر استان های کشور نیز به سامانه متصل خواهند شد.

شایان ذکر است تمام مراحل طراحی و اجراء این سامانه به عنوان دستاورد ستاد هوشمندسازی کشاورزی، در مرکز فناوری اطلاعات و اطلاع رسانی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به انجام رسیده است.

گفتنی است در مرحله بعدی، به زودی امکان ارتباط با متخصصین کشاورزی علاوه بر تماس مستقیم تلفنی، از طریق اپلیکیشن تاک و ارتباط برقراری چت (متنی، صوتی و تصویری، ارسال بسته صوتی و تصویری) برقرار خواهد شد تا امکان ارتباط بهره برداران بخش کشاورزی با متخصصین، به شیوه های مختلف برقرار شود.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید