Iranian Agriculture News Agency

احمدی در گفتگو با ایانا خبر داد:

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود از ابتدای شروع مبارزه با آفت سن در سالجاری تاکنون 6200 هکتار از مزارع غلات این شهرستان علیه آفت سن مادر سمپاشی شده است.

سمپاشی 6200 هکتار از مزارع غلات شهرستان هشترود  علیه آفت سن مادر

مجید احمدی در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی  ضمن بیان این مطلب گفت: مبارزه علیه سن مادر از اواخر فروردین و اوایل اردیبهشت ماه با ورود این آفت به مزارع غلات شروع شده و پیش بینی می شود مبارزه با این آفت تا دو هفته دیگر ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه سمپاشی مزارع و سطح مزارع غلات علیه آفت سن مادر نقش بسیار  مهمی در کاهش پوره سن در مزارع گندم دارد و از طغیان این آفت در مزارع جلوگیری می کند گفت: سن گندم مهمترین آفت گندم و جو در شهرستان هشترود می باشد که اقدام به تغذیه از مواد درون گندم یا جو می کند و در نهایت محصولی که عاید کشاورز می شود، خوشه خشک و سیاه شده گندم و جو است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان هشترود با اشاره به اینکه سمپاشی مزارع گندم علیه آفت سن زمانی ضروری است که به طور متوسط در هر مترمربع یک عدد «سن گندم» مشاهده شود ادامه داد: در این صورت بهره برداران با مراجعه به مراکز جهاد کشاورزی دهستانها و دریافت راهنماییهای فنی لازم نسبت به خرید سموم مورد نیاز خود از فروشگاه های مجاز اقدام و مزارع خود را علیه این آفت سمپاشی کنند.

 احمدی افزود: با توجه به ریزش سن مادری در مزارع غلات شهرستان از اواخر فروردین ماه شروع مبارزه شیمیایی توسط جهاد کشاورزی اعلام شد و از این زمان نیز کشاورزان عملیات سمپاشی را شروع کردند.

وی ادامه داد: مبارزه شیمیایی توسط 10 دستگاه سمپاش با مشاوره و صدور و پایش مزارع غلات در سطح 6 مرکز جهاد کشاورزی انجام شده است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید