Iranian Agriculture News Agency

فتحی در گفتگو با ایانا خبر داد:

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از افزایش 50 درصدی قیمت خرید تضمینی دانه‌های روغنی در سال زراعی جاری خبر داد.

افزایش 50 درصدی قیمت خرید تضمینی دانه‌های روغنی در سال زراعی جاری

 اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی از ابلاغ دستورالعمل جدید خرید دانه‌های روغنی سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: دستورالعمل خرید تضمینی دانه‌های روغنی (کلزا و آفتابگردان ،گلرنگ و سویا) سال ۱۴۰۰ به استناد قانون اصلاح تضمین خرید محصولات اساسی کشاورزی مصوب پنجم آبان ۱۳۹۹ مجلس و تصویب‌نامه شورای قیمت‌گذاری و اتخاذ سیاست‌های حمایتی محصولات اساسی کشاورزی برای اجرا در مراکز خرید به استان‌ آذربایجان شرقی  ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه خرید تضمینی دانه های روغنی از اول سال آغاز و تحویل آن تا ۳۰ دی ماه ادامه خواهد داشت، ‌افزود:  مراکز خرید استان با رعایت کلیه قوانین و مقررات نسبت به خرید تضمینی و فروش دانه‌های روغنی کلزا، گلرنگ، آفتابگردان و سویا اقدام خواهند کرد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان یادآور شد: دستور العمل خرید دانه‌های روغنی در ۸ بند به سراسر کشور ابلاغ شده و رعایت کلیه مفاد دستورالعمل در مراکز خرید الزامی است و به دلیل شیوع ویروس کرونا تمامی مراکز خرید ملزم به رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتیِ مقابله با کرونا هستند و در این خصوص سختگیری‌های خاصی اعمال می‌شود.

وی از اصلاح قیمت خرید تضمینی دانه‌های روغنی در جلسه سوم شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک خبر داد و گفت: قیمت خرید تضمینی کلزا ۱۱ هزار تومان، سویا ۱۲ هزار و ۴۱۹ تومان و ۴ ریال و آفتابگردان ۱۰ هزار و ۴۷ تومان و ۷ ریال و گلرنگ ۱۰ هزار و ۱۱۵ تومان و ۵ ریال تعیین شد.

به گفته رئیس سازمان جهادکشاورزی استان ، قیمت قبلی کلزا که توسط شورای اقتصاد تعیین شده بود، ۷,۸۰۰ تومان بود.

 

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید