Iranian Agriculture News Agency

برای نخستین بار در کشور انجام شد؛

برای نخستین بار در کشور صدور گسترده اسناد تک برگ زمین‌های کشاورزی در آذربایجان شرقی انجام شد.

صدور گسترده اسناد تک برگ زمین‌های کشاورزی در آذربایجان شرقی

 به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، در راستای تفاهم نامه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و وزرات جهاد کشاورزی طی مراسمی که در دادگستری کل استان برگزار شد و اسناد زمین‌های کشاورزی روستاهای گدکلو و قندهار از توابع شهرستان ملکان برای اولین بار در کشور با حضور  خلبلالهی رئیس کل دادگستری استان ، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، مدیر امور اراضی سازمان جهادکشاورزی استان و مدیرکل ثبت اسناد و املاک  استان آذربایجان شرقی تقدیم کشاورزان این روستاها شد.

 رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در حاشیه جلسه تحویل اسناد اراضی به کشاورزان با بیان اینکه با اجرای طرح حدنگار صدور اسناد مالکیت اراضی کشاورزی آسان شده است افزود: موضوع عملیاتی کردن قانون تثبیت حقوق مالکیت زمین‌های دولتی و اشخاص مدتی است که به منظور سند دار کردن و تعیین تکلیف اراضی کشاورزی با طرح حدنگار در دستور کار قرار گرفته است و با اجرای این طرح صدور سند مالکیت برای زمین‌های بلاتکلیف آسان تر شده است.

 موسی خلیل الهی ادامه داد: با سند دار کردن این زمین‌ها جلوی زمین خواری‌ و تصرف زمین‌های دولتی و شخصی و تغییر کاربری‌های زمین‌های کشاورزی گرفته خواهد شد و هزینه‌های کیفری را در این حوزه کاهش خواهد داد.

 اکبر فتحی رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی هم در این نشست رفع تداخلات پلاک‌های ثبتی اراضی کشاورزی را مهم دانست و گفت: برای حفظ حقوق کشاورزان و جلوگیری از قانون خرد شدن اراضی تعیین تکلیف سند مالکیت به نفع کشاورزان است و روستاییان باید هرچه زودتر برای این طرح اقدام کنند.

 داداش نصیری مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان هم در این نشست گفت: هم اکنون ۹۵۳ هزار و ۳۰۰ هکتار مساحت کل قرارداد‌های رفع تداخل اراضی کشاورزی استان است و بیش از ۵۸۲ هزار هکتار مربوط به پلاک‌های کمیسیون شده است که تعیین تکلیف آن‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

در این نشست به طور نمادین سند مالکیت ۵ نفر از کشاورزان شهرستان ملکان به صاحبان آنها تحویل داده شد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید