Iranian Agriculture News Agency

مرغداران در صورت عدم اجرای مصوبات ستاد تنظیم بازار به دستگاه قضایی معرفی می شوند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان آذربایجان شرقی از توزیع مرغ با قیمت ۲۰۴۰۰ تومان از 17 آذر ماه در آذربایجان شرقی خبر داد.

توزیع مرغ با قیمت ۲۰۴۰۰ تومان از 17 آذر ماه در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در جلسه وبینار با حضور مدیران جهادکشاورزی و دامپزشکی شهرستان‌ها، با بیان اینکه مرغدارانی که نهاده های دامی را با یارانه ارز دولتی 4200 تومانی خریداری کرده اند موظف هستند مرغ زنده را با قیمت 14 هزار 400 تومان به کشتارگاه تحویل دهند گفت: مدیران شهرستان باید کارکرد مرغداری های شهرستان های خود را رصد کرده و در توصیه های خود به مرغداران باید آنها را از عواقب گرانفروشی و عدم ارسال مرغ به کشتارگاه ها آگاه کنند.

وی از مرغداران خواست از تمام ظرفیت خود برای تولید و فروش مرغ و ارسال به کشتارگاه استفاده نموده و در این روزهای حساس برای حفظ امنیت غذایی جامعه با جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان همکاری کنند.

وی با اشاره به سیاست جهاد کشاورزی در بخش طیور گفت: مدیریت متمرکز بخش  طیور یکی از مهم ترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی است و باید با جدیت دنبال شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود: در راستای تنظیم بازار مرغ زنده و بعد از تصویب قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار کشور، قیمت مرغ زنده درب مرغداری  14 هزار 400 تومان تعیین شده است و مرغدار موظف است با این قیمت مرغ را به کشتارگاه تحویل بدهد.

وی تاکید کرد: این قیمت به گونه ای محاسبه شده است که همه هزینه ها برآورد شده و مرغدار با حاشیه سود مناسب اقدام به تولید مرغ می کند بنابراین با گرانفروشان برخورد خواهد شد چرا که قیمت های بالاتر ، حق الناس را زیر سوال می برد و مردم حق اعتراض خواهند داشت.

 فتحی افزود: دستگاه قضایی و بازرسی وزارت صمت با مرغدارانی که تخلف انجام دهند برخورد خواهد کرد و معرفی این مرغداران وظیفه جهاد کشاورزی شهرستان ها و سازمان جهاد کشاورزی استان است.

وی تاکید کرد: از آنجائیکه جهادکشاورزی به عنوان متولی بخش همواره در راستای حمایت از تولید کننده قدم برداشته است لذا در وهله اول هیچ علاقه ای به برخورد با تولید کننده ندارد اما اگر حقوق مردم پایمال شود مجبور خواهیم شد کسانی که قوانین مربوطه را زیر پا می گذارند تحت عنوان اخلال در نظام اقتصادی کشور به دستگاه قضایی معرفی کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه وظیفه تنظیم بازار مرغ تا سطح عمده فروشی بر عهده جهاد کشاورزی است گفت: در گذشته این امر بر عهده وزارت صمت بود اما بعد از عهده دار شدن این وظیفه  جهاد کشاورزی با جدیت و برنامه ریزی درصدد حل این موضوع و تعیین قیمت مناسب این محصول در بازار است.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید