Iranian Agriculture News Agency

هر گونه گرانفروشی در مرغداریها با برخورد صریح دامپزشکی استان همراه خواهد بود

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی گفت: هر گونه گرانفروشی در مرغداریها با برخورد صریح دامپزشکی استان همراه خواهد بود.

کشتارگاه ها بدون مجوز کشتار،  حق کشتار مرغ را ندارند

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، امیرحسین بهداد در جلسه وبینار با مدیران جهادکشاورزی و دامپزشکی شهرستانها که با حضور اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی  برگزار شده بود گفت: روسای دامپزشکی شهرستان ها موظف هستند هماهنگی لازم  را با جهادکشاورزی در نظارت بر تولید و بازار مرغ داشته باشند و هر چه که سازمان تایید و ابلاغ کند، مورد تایید دامپزشکی استان است.

وی با بیان اینکه ادارات دامپزشکی شهرستانها با مرغداران گران فروش برخورد می کنند ادامه داد: نهاده های دامی با پول بیت المال و یارانه دولتی در اختیار مرغداران قرار گرفته است، باید به قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد.

بهداد با بیان اینکه در حال حاضر ممنوعیت خروج مرغ زنده از استان وجود دارد ادامه داد:  مجور فروش به خارج از استان داده نمی شود مگر اینکه مرغ مادر و تخم گذار باشد.

وی تاکید کرد: مرغداران به هیچ وجه نمی توانند مرغ را در کشتارگاه به صورت قطعه بندی به فروش برسانند و مسئولان فنی دامپزشکی که در کشتارگاه ها حضور دارند، موظف هستند تمام سیاست های سازمان جهاد کشاورزی استان و اداره کل دامپزشکی استان و سازمان دامپزشکی کشور را به مرغداران و کشتارگاه ها ابلاغ کنند و بر نحوه اجرای دستورات توسط مرغداران و کشتارگاه ها نظارت کنند.

 بهداد گفت: از امروز تا اطلاع ثانوی حضور مسؤلان فنی در کشتارگاه به عنوان نماینده دولت الزامی است و باید تا آخرین لحظه بسته شدن کشتارگاه در آنجا حضور داشته باشند و وظایف خود را به صورت دقیق انجام دهند.

وی افزود: مسؤلان فنی در کشتارگاه ها باید وزن اعلامی هر روز را بر اساس وزن برگه باسکول اعلام کنند و بر حسب قطعه و به صورت تخمینی نباشد.

مدیرکل دامپزشکی استان تاکید کرد: کشتارگاه ها بدون مجوز کشتار،  حق کشتار مرغ را ندارند و مجوز هایی که برای کشتار داده می شوند باید با تایید تخلیه مطابقت داشته باشد در غیر اینصورت باید تا 24 ساعت آخرین وضعیت مجوز تایید تخلیه از معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان استعلام شود.

مدیر کل دامپزشکی استان با اشاره به بحران کاهش تولید مرغ گفت: بحران های سخت تری  مثل بیماری آنفولانزا را پشت سر گذاشته ایم و امیدواریم هر چه سریعتر این مشکل با همکاری دستگاه های مرتبط به اتمام برسد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید