Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان عجب ‌شیر با بیان اینکه ۴۲ واحد مرغداری در این شهرستان فعالیت می کنند افزود: سالانه هشت هزار و ۶۴۶ تن گوشت مرغ در شهرستان تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

 تولید سالانه بیش از 8  هزار تن گوشت مرغ در شهرستان عجب‌ شیر

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، احمد اسلامی در بازدید از چند واحد مرغداری در شهرستان عجب شیر افزود: شهرستان عجب شیر دارای ۴۲ واحد مرغداری گوشتی مجاز با ظرفیت تولید ۶۵۵ هزار قطعه، یک واحدمرغداری مادر با ظرفیت ۱۵ هزار قطعه و یک واحد مرغداری تخمگذار با ظرفیت ۳۶ هزار قطعه است.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت مرغ در چند هفته اخیر، طی هماهنگی های بعمل آمده با اداره دامپزشکی، اداره صنعت و معدن شهرستان و مرغداران منطقه، تعداد ۹۷ هزار و ۹۳۰ قطعه مرغ گوشتی که بخشی از آن از شهرستان تامین شد کشتار و روانه بازار شد.

وی ادامه داد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سایر واحدهای مرغدارهای گوشتی شهرستان نیز جوجه ریزی انجام شد  که با عرضه تولیدات این واحدهای تولیدی به بازار مصرف روندکاهشی قیمت مرغ ادامه خواهد داشت.

اسلامی گفت: تمایل مرغداران به انجام مشاوره های بهداشتی و تعذیه ای و واکسیناسیون به موقع و سرکشی های منظم ادارات جهاد کشاورزی و دام پزشکی شهرستان، موجب کاهش تلفات و افزایش بازدهی در مرغداری شده است.

مدیر جهادکشاورزی عجب شیر گفت: بهبود تغذیه، بهبود مدیریت، افزایش ضریب تبدیل، کاهش تلفات و افزایش راندمان تولید به ازای هر قطعه مرغ گوشتی از مهمترین آیتم هایی است که کارشناسان در طرح نظارت از واحدهای تولیدی مدنظر قرار می دهند.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید