Iranian Agriculture News Agency

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان شیلات کشور از طرحهای شیلات در شهرستان آذرشهر از جمله واحدهای پرورش ماهیان زینتی شهرستان آذرشهر در شهر تیمورلو و روستای فیروز سالار بازدید نمود.

شهرستان آذرشهر، قطب پرورش ماهیان زینتی در استان آذربایجان شرقی

 به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، حجت الاسلام یوسف پرویزپور در این بازدید که حجت الاسلام والمسلمین رشتبری امام جمعه آذرشهر ، حجت الاسلام والمسلمین مجید نجفی مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی و  قاسم جعفروند مدیر امور شیلات وآبزیان سازمان جهاد کشاورزی استان و  محمد پرتوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر نیز حضور داشتند با بیان اینکه هرکسی در هر مسئولیتی چه مدیر جزء و چه مدیرکل باید در مسیر پیشرفت جامعه اسلامی گام بردارد افزود: امروز نیازمند مدیریت و نگرش جهادی در همه بخش ها هستیم و پیشرفت جامعه تنها به صورت موظفی کار کردن مهیا نمی شود بلکه تلاش مضاعف و جهادی را می طلبد.

وی با بیان اینکه هدف دشمنان ایجاد یاس و نا امیدی مردم از انقلاب اسلامی است و این خود مسئولیت مدیران را مهم تر می کند گفت: حفاظت و حراست از انقلاب به عنوان دستاورد خون هزاران شهید از وظایف همه است و باید در این مسیر با درست کارکردن، تکریم ارباب رجوع، تسریع در انجام کارها و غفلت نکردن مادی ومعنوی از کارکنان گام برداریم.

وی بیان کرد: آذربایجان شرقی استانی مهم در فعالیت های شیلاتی است و در این بخش کارهای بسیاری را می توان انجام داد.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان آذرشهر در طی این بازدید به ارائه گزارشی مبنی براین که 40-30 درصد تولید کل ماهیان زینتی استان در شهرستان آذرشهر می باشد گفت: شهرستان آذرشهر اولین قطب تولیدکننده ماهیان زینتی استان می باشد .

 محمد پرتوی با بیان اینکه تولید کنندگان ماهیان زینتی شهرستان آذرشهر دارای بزرگترین مزارع و استخرهای باز و سرپوشیده در سطح استان هستند ادامه داد: ماهیان زینتی تولیدی به کشورهای همسایه صادر می شود و باعث رونق اقتصادی و ارزاوری وایجاد اشتغال پایدار به کشور می گردد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آذرشهر در ادامه افزود:  در صورت توجه بیشتر و ایجاد نمایشگاههای دائمی ماهیان زینتی، باعث رونق گردشگری و اقتصادی در شهرستان خواهد شد.

گفتنی است طی این بازدید، مشکلات واحدها بررسی شده و مقرر گردید ضمن رسیدگی و حل سریع مشکلات این صنعت، حمایت های لازم از سوی مسئولین مربوطه انجام یافته و زمینه توسعه کمی و کیفی آن فراهم گردد.

 

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید