Iranian Agriculture News Agency

استاندار آذربایجان شرقی در بازدید از روستای زلزله‌زده شالقون از توابع بخش مرکزی شهرستان سراب که اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی نیز حضور داشت، روند بازسازی مناطق زلزله‌زده میانه و سراب را رضایت‌بخش توصیف کرد.

پیشرفت 90 درصدی بازسازی واحدهای روستایی در مناطق زلزله‌زده میانه و سراب

محمدرضا پورمحمدی در گفت‌وگو به خبرنگاران، با بیان اینکه در آستانه سالگرد حادثه زلزله در شهرستان‌های سراب و میانه هستیم، افزود: خوشبختانه کار بازسازی این مناطق، روند خوب و رضایت‌بخشی دارد.

 وی با اشاره به اینکه حدود سه هزار واحد مسکونی روستایی در این حادثه تخریب شده بود، گفت: از این تعداد یک‌هزار واحد در روستاهای شهرستان سراب بود که بازسازی 90 درصد از آنها تمام شده است.

 استاندار آذربایجان شرقی همچنین از بازسازی تمام واحدهای تعمیری در مناطق روستایی سراب خبر داد و گفت: پیشرفت بازسازی واحدهای دامی این مناطق 52 درصد است که باید در این زمینه تلاش بیشتری شود.

 وی اضافه کرد: در نواحی شهری سراب هم 200 واحد بازسازی شده و با مساعدت شهرداری‌ها، عوارض ساختمانی از این واحدها دریافت نشده است.

 پورمحمدی در پایان از دستگاه‌های مسئول خواست با توجه به آغاز فصل سرما، تمام تلاش خود را برای رفع نواقص و تکمیل کار بازسازی مناطق زلزله‌زده به کار گیرند.

 استاندار آذربایجان شرقی در سفر به شهرستان سراب، به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، فرماندار، امام جمعه و نماینده سراب در مجلس و جمعی از مدیران استانی و محلی از روند بازسازی مناطق زلزله‌زده در روستای شالقون بازدید کرد.

 وی همچنین از عملیات اجرایی مصلای شهر سراب بازدید کرد.

پورمحمدی همچنین در سفر به شهرستان میانه از دو روستای زلزله‌زده در این شهرستان بازدید و در جلسه ستاد مدیریت بحران با حضور مسئولان استانی و محلی، آخرین وضعیت بازسازی مناطق زلزله‌زده را بررسی خواهد کرد.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید