Iranian Agriculture News Agency

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز از وجود ۱۰۱واحد گلخانه به مساحت ۳۰ هکتار در شهرستان تبریز خبر داد.

 وجود ۱۰۱واحد گلخانه به مساحت ۳۰ هکتار در شهرستان تبریز

فرامرز افشانی در گفتگو با خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی گفت: در حال حاضر  شهرستان تبریز دارای  ۱۰۱واحد گلخانه به مساحت ۳۰ هکتار است که با اقدامات لازم  با افزایش تعداد گلخانه ها این میزان تا پایان سال جاری به ۷۰ هکتار افزایش می‌یابد.

وی در خصوص وضعیت اراضی زیر کشت تبریز، تشریح کرد: 110 هکتار مرتع، 3600 هکتار باغ و 44 هزار هکتار اراضی کشاورزی در تبریز وجود دارد که 22 هزار هکتار اراضی دیم و 22 هزار هکتار نیز اراضی آبی را شامل می‌شود.

وی ادامه داد: 8500 هکتار سطح زیر کشت گندم آبی، 4000 هکتار سطح زیر کشت گندم دیم، 1200 هکتار سطح زیر کشت کلزا و 2000 هکتار سطح زیر کشت سبزی و صیفی در تبریز است.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز با بیان این‌که طی سال جاری در بخش آب و خاک، با اعتبار 445 میلیون تومان پروژه مرمت قنات‌ها انجام گرفته است، گفت: همچنین 500 هکتار از مزارع تبریز مجهز به آبیاری تحت فشار بوده که امسال مقرر شده تا 1200 هکتار نیز به این نوع سیستم آبیاری مجهز شود.

افشانی از توزیع حدود 37 هزار تن نهاده دامی بین دامداران خبر داد و گفت: 3700 راس گاو در سال گذشته اصلاح نژاد شده و در ایام کرونایی با وجود تعطیلی‌ها برای 4000 بهره بردار کلاس‌های ترویجی برگزار شده است.

وی ادامه داد: 26 واحد پرورش مرغ گوشتی، 22 واحد پرورش مرغ تخمگذار، 62 واحد دامی صنعتی و 493 واحد دامی سنتی در سطح این شهرستان فعالیت می‌کنند.

مدیر جهادکشاورزی شهرستان تبریز در خاتمه سخنان خود با تاکید بر این‌که ایجاد پایانه گل و گیاه در تبریز بسیار ضروری است، متذکر شد: با احداث این پایانه تمامی تولیدات گل و گیاه در سطح استان در یک محل مشخص جمع شده و منبع مهمی برای بخش گیاهی استان خواهد بود.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید