Iranian Agriculture News Agency

با حضور رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان و رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ، تفاهم نامه همکاری فی مابین، به امضاء طرفین رسید.

ابلاغ دستورالعمل گردشگری کشاورزی با هدف بهبود معیشت کشاورزان و توسعه پایدار روستایی

 به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، در حاشیه این جلسه حمزه زاده با اشاره به ابلاغ دستورالعمل گردشگری کشاورزی از سوی این وزارت خانه گفت: این دستورالعمل با هدف بهبود معیشت کشاورزان و توسعه پایدار روستایی، حفظ حقوق و منافع قانونی فعالان بخش گردشگری کشاورزی و استفاده از ظرفیت آنها در جهت پیشبرد اهداف گردشگری و نظارت بر فعالیت و عملکرد آنها، کاهش بیکاری و افزایش درآمد روستاییان و کاهش نامطلوب آثار زیست محیطی مصوب و برای اجرا ابلاغ شده است.

وی تصریح کرد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان بازوی سازمان جهاد کشاورزی استان می تواند با ظرفیت شرکت های فعال در بخش کشاورزی خود از حضور گردشگران و شرکت های گردشگری بین المللی برای جذب سرمایه گذاری ، بازاریابی و صادرات محصولات خود استفاده کنند.

حمزه زاده افزود: با اجرای این تفاهم نامه می توان با استفاده از ظرفیت های سازمان از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی مرتبط با کشاورزی، برگزاری جشنواره رویداد و همایش‌های مرتبط و موضوعی بهره برد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نیز ضمن تبریک هفته گردشگری گفت: هدف اصلی از عقد این تفاهم نامه توسعه روستائی در قالب تولیدات گردشگرمحوراست.

 شهرام شفیعی ادامه داد: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان با ظرفیت نیروی انسانی آمادگی این را دارد در زمینه های آموزش تخصصی اعضاء در راستای تربیت راهنمایان تخصصی طبیعت گردی و گردشگری کشاورزی، معرفی برندهای شاخص و برجسته استان در زمینه تولیدات و محصولات کشاورزی ، مطالعه، پژوهش و تولید محتوا در ارتباط با اکوتوریسم، گردشگری کشاورزی و گردشگری روستایی، راه اندازی واحد نمونه گردشگری کشاورزی شهری با این سازمان همکاری کند.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید