Iranian Agriculture News Agency

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از آغاز برداشت خوشه‌های طلایی گندم در آذربایجان‌شرقی خبر داد.

پیش‌بینی برداشت 650 الی 700 هزار تن گندم در آذربایجان‌شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان‌شرقی در حاشیه بازدید از موسسه تحقیقات دیم مراغه در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: امسال ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار تن گندم از مزارع زیرکشت این محصول در آذربایجان‌شرقی برداشت می‌شود.

وی با بیان اینکه برداشت گندم در آذربایجان‌شرقی از شهرستان‌های کلیبر و خداآفرین آغاز شده است افزود: به خاطر بادزدگی آخر اردیبهشت و اول خرداد مزارع گندم در استان ،  ۱۵ درصد از پیش بینی های اولیه کاهش تولید خواهیم داشت.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان افزود: بیشترین خسارت بادزدگی به مزارع شهرستان‌های کلیبر، هوراند، اهر و خداآفرین وارد شده است

وی با بیان اینکه همزمان با برداشت خرید گندم نیز آغاز شده است، متذکر شد: امسال ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری می‌شود.

 فتحی تصریح کرد: از زمان برداشت گندم در استان نزدیک به ۱۰ هزار تن محصول مازاد از کشاوزران خریداری و پول آن نیز پرداخت شده است.

وی یادآور شد: خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی کشاورزان در سال زراعی‌جاری  ۲ هزار ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال مشکلی در خرید و پرداخت پول محصول گندم‌کاران در آذربایجان‌شرقی وجود ندارد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید