Iranian Agriculture News Agency

نظارت های بهداشتی بر تولید پنیر لیقوان صورت می گیرد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در واکنش به توهین به پنیر لیقوان در برنامه تلویزیونی گفت: به نظر می‌رسد که رقیب برای این‌که بتواند پنیر لیقوان را که نه‌تنها در تبریز و لیقوان بلکه در دنیا نیز مطرح است، کنار بزند به این کارهای بداخلاقی دست می‌زند.

توهین به پنیر لیقوان کار غیر اخلاقی رقیب برای کنار زدن این برند آذربایجان بود

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص ادعای مطرح شده در برنامه زنده تلویزیونی مبنی بر غیر بهداشتی بودن پنیر لیقوان اظهار کرد: من نیز با دیدن این خبر متعجب شدم و از شما می‌خواهم موضوع را از طریق معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی نیز پیگیر باشید چون آنها بطور کامل بر روند تولید این محصول نظارت می‌کنند.

وی با بیان اینکه واحدهایی که پنیر لیقوان تولید می کنند همگی دارای مجوز هستند، افزود: تولیدکنندگان پنیر یک اتحادیه تشکیل داده‌اند و سردخانه نیز دارند و علاوه بر این‌که کارشناسان ما بر روند تولید این محصول نظارت می کنند، نظارت‌های بهداشتی نیز برعهده وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خاطر نشان کرد: از این واحدها در مرحله اخذ مجوز و در مرحله تمدید مجوز که هر ۲ سال یک‌بار صورت می‌گیرد، از طریق وزارت بهداشت و معاونت غذا و دارو استعلام گرفته می شود و حتی ناظرین معاونت غذا و دارو در آن واحدها مستقر هستند و بر تمامی مراحل تولید و مرحله تحویل به سردخانه نیز نظارت می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه بر تمامی مراحل تولید و عرضه این محصول توسط مراجع ذی‌ربط نظارت می‌شود و هیچ تخلفی صورت نمی‌گیرد، اظهار داشت: به نظر می‌رسد که رقیب برای این‌که بتواند پنیر لیقوان را که نه‌ تنها در تبریز و لیقوان بلکه در دنیا نیز مطرح است، کنار بزند به این کارهای بداخلاقی دست می‌زند.

 فتحی ادامه داد: موضوع بعدی این است که تولیدکنندگان پنیر لیقوان به صورت زیرزمینی فعالیت نمی‌کنند و کاملاً روشن و آشکار کار می کنند و همه می‌توانند از تمامی مراحل تولید این محصول بازدید به عمل بیاورند و اخیراً نیز با حضور اتحادیه و کارشناسان میراث فرهنگی و جهاد کشاورزی جلسه‌ای برگزار کردیم تا بتوانیم این برند را بعنوان برند آذربایجان ثبت کنیم.

وی در پایان با تاکید بر اینکه اینگونه برخوردها با محصولی که توانسته جایگاه خود را در کشور و دنیا پیدا کند اصلا خداپسندانه نیست، اظهار کرد: واقعاً نمی‌دانم که به چه علت این کار را انجام می‌دهند اما محصول خود را هر چقدر می‌خواهند تبلیغ کنند ولی برای این‌که از رقیب پیش بیفتند نباید رقیب را تخریب کنند و این کار اصلاً خداپسندانه نیست.

گفتنی است روز دوشنبه 12 خرداد در برنامه تلویزیونی شبکه یک سیما برای تبلیغ یک برند،  ادعا شده پنیر لیقوان تبریز به صورت غیربهداشتی تولید و کپک می‌زند و با واکنش تند کاربران فضای مجازی روبرو شده است.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید