Iranian Agriculture News Agency

مدیرکل دامپزشکی استان آذربایجان شرقی از معدوم سازی بیش از 49 هزار کیلوگرم انواع فرآورده خام دامی غیربهداشتی در جریان طرح تشدید نظارت بهداشتی ویژه دامپزشکی در ایام مبارک ماه رمضان خبر داد.

کشف، ضبط و معدوم‌سازی بیش از 49 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در آذربایجان شرقی

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، امیرحسین بهداد مدیر کل دامپزشکی استان در گفت‌وگو با ایانا خاطرنشان کرد: به منظور تأمین بهداشت فرآورده‌های خام دامی در ماه مبارک رمضان، طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی با 7871 مورد بازدید از کلیه مراکز تولید، فرآوری و عرضه فرآورده های خام دامی از قبیل قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، خودروهای ویژه حمل فرآورده های خام دامی، کشتارگاه‌‌های دام و طیور، سردخانه‌ها، کارگاه‌های فرآوری و بسته بندی فرآورده‌‌های خام دامی در تمام نقاط سطح استان را به طور مداوم تحت بازدید و نظارت ویژه قرار گرفتند.

وی گفت: کارشناسان این اداره کل در رمضان سال 1399 مقدار 49 تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف انسانی را کشف و ضبط کردند که با دستور مقام قضایی معدوم  شد.

مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی ادامه داد: پیرو بازرسی‌های صورت گرفته به 67 خودرو که به صورت غیرمجاز و عدم رعایت اصول بهداشتی دامپزشکی مبادرت به فروش مواد و فرآورده های خام دامی می کردند برخورد قانونی نمائیم و در طی این مدت 9 واحد متخلف بهداشتی با دستور قضایی پلمب شدند.

بهداد همچنین ازمردم خواست فرآورده‌های خام دامی مورد نیاز خود را ضمن دقت به تاریخ تولید درج شده بر روی محصولات بسته بندی و همچنین توجه مهر دامپزشکی، از مراکز مجاز و تحت نظارت این اداره کل تهیه نمایند و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق شماره تلفن گویای 1512 اطلاع دهند تا برخورد قانونی و لازم با متخلفین بهداشتی صورت پذیرد.

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید