Iranian Agriculture News Agency

در صورت تامین آب ، مشکلی برای واگذاری اراضی ملی جهت احداث کشت و صنعت سراب وجود ندارد

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از ایجاد مجتمع کشت و صنعت شهرستان سراب در زمینی بالغ بر ۲ هزار هکتار خبر داد.

ایجاد مجتمع کشت و صنعت شهرستان سراب در زمینی بالغ بر ۲ هزار هکتار

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، اکبر فتحی در جلسه ستاد تسهیل و امور سرمایه گذاری شهرستان سراب که با حضور داودی نماینده مردم شهرستان سراب ، ثقفی فرماندار شهرستان سراب و سرمایه گذار بخش خصوصی که با هدف برنامه ریزی جهت احداث و اجرای طرح کشت وصنعت و راه اندازی واحدهای صنایع تبدیلی، تکمیلی و بسته بندی در شهرستان سراب تشکیل یافته بود با اعلام این مطلب گفت: در صورت تامین آب ، مشکلی برای واگذاری اراضی ملی جهت احداث کشت و صنعت سراب وجود ندارد .

وی با بیان اینکه این پروژه قرار است در مساحتی بالغ بر ۲ هزار هکتار  عملیاتی شود ادامه داد: در صورت رفع موانع و مشکلات تامین آب ، احداث کشت و صنعت سراب که در آن واحدهای مختلفی از تولید خوراک دام ، کارخانه قند ، صنایع کشتارگاهی و بسته بندی گوشت و.‌‌‌.... صورت می گیرد که می‌تواند بخش اعظمی از مشکلات  بیکاری در شهرستان سراب را  حل وفصل کند.

 فتحی ضمن حمایت از سرمایه گذاری  بخش خصوصی در زمینه های مختلف کشاورزی افزود: امروزه بخش خصوصی نقش و ایفای مهمی در پیش برد اهداف بلند مدت در هر زمینه ای اعم از کشاورزی ، صنعت و....دارد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ادامه داد: اگر تقسیط آب به صورت قانونی و بدون مانعی صورت گیرد ، با توجه به امکان واگذاری اراضی ملی به بخش خصوصی، شاهد توسعه ایجاد شرکتهای کشت و صنعت در استان خواهیم بود.

نماینده مردم شهرستان سراب نیز بر ضرورت ترغیب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی تاکید کرد.

 یوسف داودی با اشاره به شعار امسال جهش تولید تصریح کرد: مقام معظم رهبری امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردند که در این زمینه باید راهکارهای تحقق سرمایه گذاری در بخش کشاورزی و بررسی و رفع موانع احتمالی باید مدنظر قرار گیرد.

فرماندار شهرستان سراب نیز در این جلسه خواستار تسریع و تسهیل در امور واگذاری اراضی جهت اجرای طرح کشت و صنعت شد .

ثقفی افزود: با اجرای طرح کشت و صنعت و ایجاد صنایع تکمیلی ، بخش عمده ای از مشکل اشتغال فارغ التحصیلان و بیکاران منطقه مرتفع می شود .

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید