Iranian Agriculture News Agency

لزوم برنامه ریزی برای اصلاح سیستم تامین و توزیع گوشت قرمزبرای منطقی کردن قیمت برای تولید کننده و مصرف کننده

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی ادعای صادرات هر گونه گوشت قرمز را از کشور و استان آذربایجان شرقی تکذیب کرد.

ادعای صادرات گوشت قرمز و  دام زنده تکذیب شد

به گزارش خبرنگار ایانا در آذربایجان شرقی، حبیب شریفیان در گفتگو با خبرنگاران با بیان اینکه هم‌اکنون برخی از افرادی که منفعتشان در نوسان قیمت است، به این شایعات دامن می زنند گفت: معتقدیم انتشار اخبار نادرست و شایعه سازی در این خصوص بر التهاب بازار گوشت همانند گذشته دامن می‌زند لذا بر اساس اطلاعات موجود صادرات گوشت قرمز و دام زنده از اساس کذب بوده و مجوزی در این خصوص صادر نشده است.

وی با بیان اینکه با توجه به انباشت دام در واحد‌های دامداری که وجود دارد برای به تعادل رسیدن قیمت دام زنده برنامه ریزی برای آغاز خرید حمایتی دام صورت خواهد گرفت گفت: در چند روز گذشته برنامه ریزیهای لازم جهت خرید حمایتی دام توسط شرکت پشتیبانی امور دام آغاز شده است که این امر می‌تواند تا حدودی به تعدیل قیمت کمک کند.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه انتشار برخی خبر‌ها در خصوص صادرات ، جنبه روانی تاثیرگذاری بر جامعه دارند ادامه داد: جنگ امروز نیز جنگ روانی است که به همین سبب اطلاع رسانی صحیح و به موقع در این مورد حائز اهمیت است.

شریفیان با بیان اینکه تلاش مجموعه همکاران در سطح سازمان و وزارت متبوع بر این بوده تا قیمت تمام شده گوشت قرمز منطقی شود ادامه داد: این روند باید به نحوی باشد که انگیزه دامداران برای ادامه تولید تقویت شود.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهادکشاورزی استان با بیان اینکه با توجه به میزان تولید لازم است در مقاطعی دام توسط خریدهای حمایتی از بازار خارج و در سردخانه ها نگهداری شود و در زمانهای مورد نیاز این گوشت ها به بازار عرضه شود تا از میزان وابستگی به واردات کاسته شود.

وی افزود: همواره دستهایی پشت ماجرای  نوسان قیمت گوشت در بازار وجود دارد، دلالانی که طی فرایند خرید از دامدار و عرضه بازار حضور دارند و کم هم نیستند دام را به قیمت پایین از دامدار خریداری و با قیمت گزاف به دست مردم می رسانند و بنابراین در پی آن هستیم تا با حذف واسطه ها و اصلاح این سیستم نسبت به منطقی شدن قیمت گوشت برای تولید کننده و مصرف کننده اقدامات لازم را به عمل آوریم.

 

انتهای پیام

دیدگاه تان را بنویسید